Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

zh.stoqnov avatar zh.stoqnov 103 Точки

PHP Web Dev Basics Поправка

Бих искал да знам дали ако не използвам php 7 на поправката (или по-точно изискваните strict types) ще бъда скъсан -> разбира се това е при условие че останалите функционалности на framework-a са налице.

Тагове:
3
PHP Web Development Basics
Barish avatar Barish 8 Точки

Аз тъкмо мислех да задам същия въпрос но видях че вече е зададен. Този на битнами е много бъкав не ъпдеитва промените по кода ъпдеитва ги след 1-2 минути няма дебъгер. Като цяло е бъгаво и се отказах от него още преди 1 седмица и половина и си пиша на 5.5.

3
p.yordanov avatar p.yordanov 51 Точки

Здравей,

Щом не ти се ъпдейтват промените в кода, най-вероятно имаш включен кеш. Влез в php.ini на WAMP стака и намери вътре нещо от сорта opcache_enabled = 1; . Сетни си го на 0 и би трябвало да си решиш проблема :)

1
ScreeM avatar ScreeM 19 Точки

Здравей,

Успяваш ли да се запишеш за изпита? Мен ме пренасочва към курса...

0
zh.stoqnov avatar zh.stoqnov 103 Точки

И при мен е така, но трябва да го оправят -> звънях днес и казаха че ще отстранят проблема. smiley

0
p.yordanov avatar p.yordanov 51 Точки

Успяхте ли да се запишете? Мен все още ме прехвърля към страницата на курса, а крайният срок е до утре

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Да не би да се опитваш да се запишеш втори път - да си се записал когато ни изпратиха в началото имейлите и сега да опитваш втори път?

В темата за проблеми и предложения мисля мернах днес kikko да отговаря на подобно питане. Човека си е бил записан и затова при опит да достъпи линка за записване го редиректва към страницата на круса.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ами запазваме си правото да не пуснем хората, които нямат това изискване. Допълнителен анализ на резултатите ще покажеж дали ще го направим или не. Опитайте се да го ползвате. Колегата @p.yordanov е дал решение за кеша. Аз лично си сетъпнах 7ца на WAMP без много усилия - сложих РНР-то на нивото на 5цата, смених php.ini-development само на php.ini. В конфига на Апача смених php5_module на php7_module и съответно пътя към php7apache2_4.dll и тръгна. Не съм имал описаните проблеми.

0
StrahilRuychev avatar StrahilRuychev 117 Точки

За мен по-големия проблем със седмицата е това, че няма как да се ползва дебъгера. Моля, отчетете и това като взимате решение.

Иначе вар дъмп си е ок за задачи по php Basics с по петдесет реда код,  ама за голямо приложение...

 

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Виждам, че има RC на Xdebug за РНР 7 - http://xdebug.org/

0
zh.stoqnov avatar zh.stoqnov 103 Точки

Благодаря ти! Успях да го подкарам. yes

0
Barish avatar Barish 8 Точки

Ти успя ли да смениш Documentroot-a при пхп 7 променям конфиг файла. Обаче пак си остава хтдокс папката като основа. Благодаря предварително!

0
zh.stoqnov avatar zh.stoqnov 103 Точки

C:\wamp\bin\apache\apache2.4.9\conf

В тази директория има файл httpd.conf.

Вътре в него може да потърсиш DocumentRoot и да го подмениш на каквото пожелаеш. smiley

Успех на защитата.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.