Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

SoftUni общежития

Здравейте, колеги!

С наближаването на 7/9 май имам няколко питания относно общежитията. Приет съм присъствено и смятам да запиша присъствено, но не съм от София. Искам да кандидатствам за общежитие.

Кога и как ще стане самото кандидатстване, евентуално след това и настаняване, понеже до началото на нивото има малко над 2 седмици?

Благодаря предварително за отговорите!

Тагове:
8
Въпроси за SoftUni
luboslav1995 avatar luboslav1995 109 Точки

От екипа казаха, че ще пуснат тема и ще разяснят.

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Ще пуснем форма за кандидатстване за общежития. След това ще направим класиране по успех (по резултата от курса C# Basics). Накрая ще се координираме с колегите от ВТУ, които предоставят общежития за нашите студенти, и ще ви пратим за настаняване.

Имам спомен, че за да си на общежитие, трябва да си студент, т.е. да имаш студентска книжка от български ВУЗ. Ако това се потвърди, ще трябва първо да мине записването за МТМ и ВСУ.

2
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Аз имам въпос - тези, които сме от София ако по някаква причина, било то локацията или друго, при незапълване на всичките 75 общежития от хората от провинцията, можем ли да кандидатстваме ? Макар че не знам дали няма и министерски разпоредби, непозволяващи го...

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

По другите ВУЗ-ове имат изискване адреса ти по л.к. да не е в София, но не знам дали това е по закон или просто правило в ВУЗ-овете

1
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Г-н Наков, на странцата за общежитията единствено е посочена разлика в цените за студенти, които не учат паралелно в държавен ВУЗ.

2
techmaniac avatar techmaniac 133 Точки

Понеже празниците минаха, а отговор още няма за общежитията, съм сигурен че много като мен които не са от София се питат какво стана с въпроса за общежитията. Споменаха ми , че мога да бъда и в друго общежитие , само ми трябвала някаква бележка че съм студент. Има ли такова нещо и ако да .. може ли някой да ми го разясни по-подробно. Поздрави :)

1
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

Все още нищо не се знае. Съдейки по страницата за общежитията на ВТУ и ценоразписа, възможно е в началото да се ползват общежития дори без студентски права. Ако пък се окаже, че не е възможно, ще трябва първо да придобием студентските права и чак тогава да се записваме за общежития.

Което също все още няма информация кога и как ще стане. Или поне аз не разбрах от инфо събитието на МТМ, кога точно ще се заяви кой иска да е студент, кога става записването и т.н.

В крайна сметка ще чакаме още, да мине утре "поправителния" изпит и да приключат приемите.

2
bobiniki avatar bobiniki 18 Точки
Чудя се на седми къде ще спим. Идват почивни дни и все още няма информация. Поне да ни кажат да си търсим квартира.
0
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

Аз ако до седми не стане работата, направо ще си отсъствам докато не стане с общежитията, иначе просто няма как да присъствам, особено толкова късно като са лекциите.

2
minkov.plamen avatar minkov.plamen 13 Точки

А за това, че ще се изчака да мине записването за МТМ и ВСУ, какво заначи, че влезлите от тези университети директно са приети на общежития ли?

 

0
KostadinStefanov avatar KostadinStefanov 32 Точки

И аз се притеснявам къде ще съм на 7 дано скоро излезе инфо

0
Kibork avatar Kibork 87 Точки

И аз първите дни ще спя на хотел или където намеря.

Ако някои има интерес може няколко човека да се организираме за квартира.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.