Loading...
BinchoDinev avatar BinchoDinev 4 Точки

Диплома в ИТ сектора

Здравейте.Предстои ми да се запиша във Софтуни но искам да попитам нещо преди да предприема каквото и да е

Вълнува ме въпроса...доколко липсата на диплома от университет те спъва за кариера в IT? 
Изчетох доста мнения по въпроса...които си противоречат. На доста места пише, че без диплома няма да те вземат в голяма компания. Също изискването за диплома е в много обяви за работа. Предполагам наличието на инженерна диплома нямаща нищо общо с IT е без значение... 
До колко един сертификат от Софтуни ще замести дипломата ?

Мога ли със сертификат от Софтуни да кандидатствам за работа или трябва да си изкарам допълнително и диплома след като завърша обучение тук? Нужно ли е ??? Аз имам диплома за висше но е от друга сфера не от ИТ сектора. 

Тагове:
2
Въпроси за SoftUni
alevtodorov avatar alevtodorov 29 Точки

Аз също си мислех, че няма значение сертификат/диплома за да работиш в IT индустрията, но си има. Аз нямам диплома, нито сертификат, обучавал съм се сам, направих няколко приложения за андроид и IOS, даже и игра на Unity, но за работа никъде не се класирах. Кандидатствах на няколко места, но нищо. Не съм кой знае какъв програмист, но поне за стаж, мисля , че ставам.

Явно си оказва влияние дипломата/сертификата. Затова аз се записах в Софтуни. Работодателите, по мое мнение, си искат някакво "доказателство" за знания. Другото, което е, ако нямаш диплома и си самообучаващ от книжки или туториали, този, който завършва и получава диплома има огромно предимство.

Мисля, че един сертификат за професия, би свършил доста добра работа.(Ако не ти се учи много :)).

1
BinchoDinev avatar BinchoDinev 4 Точки

Мисля че не разбра въпроса ми

0
25/11/2015 00:38:36
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Няма да получиш еднозначен отговор на въпросите си. Най-честия отговор който ще срещнеш, е че дипломите са тотално безполезни и в крайна сметка са важни знанията, които имаш и можеш да демонстрираш реално пред работодателя. В това изказване има както истини, така и празни приказки... Реалността е доказала обаче, че само дипломата, неподплътена с реални, истински знания наистина не може да сътвори големи чудеса... Както и е доказала, че дипломата/сертификатите далеч не са безполезно нещо, от което не може човек да извлече някаква полза... Просто не знаеш на какви "Ейч Ари" в каква компания ще попаднеш. Ако трябва да перефразираме прочутата поговорка - по дипломата посрещат, по знанията изращат/наемат!

Дипломата/сертификатът е ключ, който може да ти отвори много заключени врати... Вече дали ще преминеш през тях зависи от знанията, уенията и личностните качества, които притежаваш.

4
25/11/2015 00:37:32
BinchoDinev avatar BinchoDinev 4 Точки

Въпроса ми е ако хипотетично завърша и получа някакъв сертификат дали ще ми го признаят работодателите или ще ме отпратят понеже нямам диплома от университет колкото и да знам. Върши ли работа сертификата от Софтуни?

2
Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

 Аз нямам никаква диплома за висше образование по една или друга причина... и за това се надявам да стана добър програмист, за да компенсирам и да убедя някой да ме вземе ! :). Съгласен съм че, зависи къде и на какви HR-и, ще попаднеш. Но е факт, че си има фирми които задължително си изискват диплома за ИТ или подобни специалности. Надявам се да не са много.. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.