Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

valiobar avatar valiobar 29 Точки

[[HOMEWORK][OOP - June 2015]OOP-Encapsulation-and-Polymorphism-Homework

питането ми е относно задача 2 .

Мога ли да си създам клас с два  листа съответно List<Account>i List<Customers>

и методи за адване и достъп до листите .Ипри всяко викане на конструктора за клиенти и сметки да ми ги адва към тези лкисти .Идеята ми е че един клиент моье да има повече от една сметка ,а искам да мога лесно да си вадя за всеки клиент съответно неговите сметки .

Тагове:
0
C# OOP Basics
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Няма лошо в класа Customer (в единствено число) да добавиш списък със сметки, както и в класа Account да добавиш списък с клиенти.

Отделно има го и вариантът да имаш отделни класове, в които пазиш подобни колекции, наричат се репозиторита. Но за тази задача не е много нужно; това по-скоро се прави, когато имаш необходимост да правиш повече операции със списъците - намери всички, намери елемент по някакъв критерий, добави, изтрий. Ако ти трябва например на даден клиент да му намериш сметките - имаш клиента, просто взимаш списъка със сметките му.

1
27/11/2015 16:18:40
badbutcher avatar badbutcher 144 Точки

Мога ли да попитам кога ще се качи видеото за крупа Б за Капсулация и полиморфизъм?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.