Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

svetivdim avatar svetivdim 0 Точки

А5 формат

Здравейте колеги.Имам един въпрос-не знам дали тук е времето и мястото,но все пак ще го задам.Някои може ли да ми каже в какъв размер трябва да е psd съответно jpg файла за да се отпечата в размер А5 -148 x 210 mm.

Благодаря ви предварително 

Тагове:
0
Photoshop
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Уточнете за какъв продукт става дума - флаер, страница от брошура или книга, рекламно каре за списание или вестник и т.н.
 

 

1
svetivdim avatar svetivdim 0 Точки

Здравейте г-н Петров.Благодаря ви за бързия отговор.Искам да ви поздравя за достъпното изнасяне на лекциите и представянето на материала.Аз съм самоук във Photoshop и благодарения на вашите лекции много от нещата ми се изясниха.

 А относно въпроса-касае корица за книга формат А5.Преди съм обработвал корицата на фотошоп и след това съм си помагал със Scribus 1.4.4.

Блажодаря ви оше веднъж

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Ако изготвяте само първа корица, обикновено се наддават по 5 мм от външните страни, т.е. отгоре, отдясно и отдолу. Размерът ще стане 153х220 мм, но тези допълнителни 5 мм ще бъдат обрязани и не трябва да се съобразявате с тях при дизайна. Например, по отношение на центрирането на елементите.

Но обикновено се прави общ файл за първа и четвърта корица, вклчвайки гръбчето, което пък зависи от броя страници и дебелината на хартията. Тогава наддаването за обрязване се задава по друг начин.

Ако ви е необходима допълнителна консултация, пишете ми на адреса, видим в профила ми.

 

Поздрави!

1
svetivdim avatar svetivdim 0 Точки

Т.е размерът на psd или съответно jpg файла трябва да е 153х220 мм.Правилно ли съм разбрал?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.