Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

Frond End: Homework: HTML5 Overview - Problem 5.PowerPoint Slide

Здравейте, днес за първи път през живота си щракам на HTML, след като си накодих нещата до 5та задача, на нея ми изкочи следния проблем: горе в ляво първия булет на листа ми не е оцветен със жълто както другите. Някой може ли да ми каже, защоoo?! Oградил съм го със син цвят. Прилагам снимка и решение:

http://pastebin.com/yr5Ucp20

0
Web Fundamentals - HTML5 03/12/2015 03:27:56
lazarov.pl avatar lazarov.pl 27 Точки

Здравей, 

HTML-a ти не е валиден. Всеки отворен таг трябва да бъде затворен, освен ако не е самозатварящ се. В случая имаш много незатворени <div> и <font> тагове. Също така, фонт тага не се съпортва в HTМL5, по-добре използвай CSS (както в дивовете например или във външен файл).

Не съм разглеждал HTML-a много подробно, но предполагам, че оцветяването на булетите се е получило случайно. Не забелязах някакъв css рул, който да указва цвета на <li>-тата / булетите. Ако ти е интересно, можеш да разгледаш това решение.

Поздрави ;)  

 

1
Inspix avatar Inspix 51 Точки

Здравей,

Доста пропуски имаш в HTML-a , както каза колегата lazarov.pl. Може като за начало, след като напишеш някакъв HTML , да го пуснеш през https://validator.w3.org/#validate_by_input за да видиш, кое е грешно/не поддържано и тн. както и да видиш с какво да го замениш. Inline стиловете, колкото по-рано ги прехвърлиш в css толкова по-лесно ще ти е за напред. Погледни първо класовете, ако ги разбереш тях, ще ти спести много писане. В твоя код имаш едни стилове, които си ги писал по 3 пъти, което може да го напишеш веднъж в CSS-a и само да сложиш даден клас на конкретния таг.

Ето моето решение - погледни го, въпреки, че не вярвам да е най-удачното, но и аз от скоро се занимавам с HTML.

2
onefen avatar onefen 27 Точки

Колега мисля, че твоето решение е прекалено сложно и неразбираемо за повечето от нас на този етап. Все пак все още не сме учили CSS. Ето моето решние на задачата - използвал съм само HTML и форматирането е там. Неправилно както вече разбрахме, но на този етап мисля, че ще е приемливо и по-разбираемо за студентите. Доста се блъсках над нея. Все пак вчера за първи път видях как се ползва HTML. Та ето го решението:

https://github.com/onefen/Homework_HTML5Overview/blob/master/5.Power%20Point%20Slide/PowerPointSlide.html

0
Inspix avatar Inspix 51 Точки

Здравей Колега!

Казваш, че не сме учили CSS, но всъщност ти доста добре го използваш в случая. Разликата между моето и твоето решение, че аз използвам външен файл , който съм "link"-нал в HTML-a, което може спокойно да се направи и в <style> tag, както е при теб. Това е. Другото което при мен е "по-сложно", e че използвам някакви "по-нови" стойности за големина, за да стане страницата по responsive и съм махнал почти целия "inline" стайлинг, но като цяло е същото. Аз също не съм много навътре в темата, но от няколко седмици насам отделям по 1-2 часа вечер, да прегледам материала, дори си направих сайт, само за да опитам нещата в по-реални приложения. Като цяло не е толкова тежко, но със сигурност си има някой тънкости които ще трябва да научим. Ако се запонзаеш по-добре със CSS селекторите, материята ще ти е песен. Според мен от там идва цялата тънкост, самата структура на HTML-a не е тежка за разбиране. Но така или иначе, ще минем през това в идните лекции и надявам се ще разберем по-ясно, кое, как и защо се случва.

Поздрави!

0
onefen avatar onefen 27 Точки

Много неща още не са ми ясни и всичко, чета на място за символите за стайла и прочие.

Например незнам как в стайла се задва размер на шрифта. Правил съм го в HTML. Както и неща като bold например.

Едва ли трябва да пишеш навсякъде <b>.....</b>. Сигурно има и друг начин.

Както и да вкараш текста с една табулация навътре едва ли трябва да пишеш 4 пъти &nbsp; като мен. Ами ако са 3 табулации - 12 пъти ли да го пиша?

Убеден съм, че има и друг начин, но още не го знам

Не знам дали е възможно да вкарам два <div> един в друг и да ги съчетая. Пробвах, но не се получи. Или по точно получи се с текста, но не и с логото.

Доста неща има да се научат тук.

 

0
03/12/2015 23:44:05
danitsar avatar danitsar 4 Точки

Някой може ли да ми каже, как да бъде избегнат проблема с разликите, които се наблюдават когато html-а се отворя на различни компютри?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.