Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Eclipsa avatar Eclipsa 30 Точки

Поздравления, колега! Бих ти дала отлична оценка, ако системата ми позволяваше . :-( В тази връзка да попитам - защо записаните онлайн в този курс не можем да предаваме и оценяваме домашни. Sorry за off-topic-a, но да не пускам отделна тема...

0
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Здрасти, може да се пращат домашни, гледай 3 и 4-та тема. Даже трябва да се праща домашно и за html таблиците. Дано съм помогнал

Дата: 2 декември, 18:00-22:00 ч.

08/12/2015 23:59:59

Нямате изпратено домашно

Избор на файл

0
Eclipsa avatar Eclipsa 30 Точки

За съжаление, при мене не излиза менюто за качване на домашни. Надявам се да го оправят този проблем...

0
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Eclipsa, записана ли сте за курса онлайн, ако не сте записана имате достъп до материалите, но нямате права да качвате домашни.

0
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Браво за домашното, особено за задача 6.

единственото подобрение което може да се промени е в проблем 5 на табулирания текст според мен би било по-добре да се ползва definition list

<dl>
    <dt>HTML</dt>
    <dd>A markup language</dd>
</dl>

вместо &emsp;

Това е моето домашно

Problem 1 - Hello HTML

Problem 2 - Paragraphs and Images of Text

Problem 3 - Runners Home

Problem 4 - HTML Lists

Problem 5 - PowerPoint Slide (background image)

Problem 6 - User Profile Pages (Doge)

3
SMatova avatar SMatova 2 Точки

Как да сложа текста от Problem 5.PowerPoint Slide в правоъгълник, както е в домашното? За първи път уча HTML и 5 задача от домашното ми се видя ужасно трудна. Нахвърляла съм html, но няма никакъв стил и мисля така да го оставя.

<h1>Heading 1</h1>

<h2>Sub heading 2</h2>

<h3>Sub heading 3</h3>

1
milkopg avatar milkopg 47 Точки

правиш структурата за description list:

например

<dl>
       <dt>&lt;div style="background: skyblue;"&gt;</dt>
           <dd>This is a div</dd>
        <dt>&lt;div&gt;</dt>
 </dl>

и после на dl елемента слагаш този css

dl {

    border: 1px solid #fbeec9;

    box-sizing: border-box;

    color: #fbeec9;

    padding: 6px;

}

1
SMatova avatar SMatova 2 Точки

Много благодаря, milkopg! Сега домашното ми е готово и го предавам.

1
ivaylo_penev avatar ivaylo_penev 11 Точки

Здравейте ето и мойте решения на първото домашно : https://github.com/ivaylo91/HTML-CSS.git 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.