Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ValentinV avatar ValentinV 2 Точки

Решение на задача от изпита не тръгва във Visual Studio

Предварително искам да се извиня ако въпросът ми е глупав. Съвсем нов съм в програмирането и ако въпросът е нерелевантен няма да се сърдя ако бъде изтрит.

Ето какво не разбирам. 

Опитвам се да разбера тази задача: Joro, the Football Player от C# Basics practical exam (10 April 2014 Morning).

Намерих решението тук както и официалното решение в judge системата. Copy/Paste във Visual Studio, опитвам се да го подкарам с ctrl + f5, но не тръгва. Тоест това което става е, че ми се появява конзолата и ми казва "Press any key to continue." 

Защо не мога да го run-на във Visual Studio?

Виждам, че в примерното решение има следното нещо: if (year == "t"), но не виждам "t" да е дефинирано някъде. Да не би това да е проблема?

 

 

 

Тагове:
0
Programming Basics
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки
Best Answer

След като програмата очаква вход, не би следвало да приключва по този начин. Виж дали стартираш правилния проект. В началото честа грешка е да стартираш друга програма; десен бутон на solution-a, properties и маркираш start current selection (или нещо подобно, не го помня наизуст).

1
ValentinV avatar ValentinV 2 Точки

Това е, благодаря ти!

Би ли ми казал това "t" в if (leap == "t") откъде дойде. Не е дефинирано никъде а VS знае, че е високосна година. 

Тук е решението.
           

 

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Това е дефинирано в условието на самата задача. Казано е, че стрингът "t" представлява високосна година, никъде в езика C# или във VS не е дефинирано. От конзолата се подава стрингът "t" и в рамките на програмата се прави проверката какво е подадено. == сравнява стойността, записана в променливата leap (която е дошла от потребителя или в случая Judge), с литерала "t". 

Ако ти е трудно все още да разбереш тези неща, по-добре изчакай с решаването и гледането на изпитни задачи докато не минеш поне материала за променливи, типове данни, условни конструкции. Без тези неща няма как да сглобиш цялата картинка, която е решаването на една задача, в която трябва да се изберат правилните типове данни, да се проверят някакви условия и да се извършат някакви сметки.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.