Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Въпрос относно подготовката за изпит от 7 дек

Здравейте,

онлайн студент съм, и видях че вчера се е решавала задача, която е подготовка за изпит.

Въпроса ми е това реалните резултати от подготовката ли са:

https://judge.softuni.bg/Contests/Compete/Results/Simple/144

Защото освен 0-ли, друго не виждам?

Поздрави.

0
C# OOP Basics
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Здравей колега,

Вчерашната лекция беше изнесена от гост-лектор (Данчо). Той обаче предпочете всички да решим задачата заедно с него, за да може по време на това да се коментират добрите и лошите практики, как трябва и не трябва да се пише ООП. Това, въпреки че според мен беше безкрайно полезно, особено за променения формат на изпита, не ни достигна време и съответно не можахме да решим задачата. Отговорът е такъв - да, това се реалните оценки от подготовката, но вчера беше повече екипна работа, а не самостоятелна. 

Лек ден ! :)

3
08/12/2015 08:24:06
Windowmaker avatar Windowmaker 5 Точки

Колеги,

вчера не можах да присъствам на подготовката и питането ми е ще има ли видео за тези, които са пропуснали?

Поздрави.

0
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Здравей,

Доколкото ни известиха- да, ще има видео от вчера. Всъщност гост-лектора каза, че най - вероятно ще качи и (или с - не знам как точно) още едно клипче, в което той ще дореши задачата. Така че ще трябва да мине някакво време преди да качат клипа(клиповете) в нета. :)

2
08/12/2015 08:34:22
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Здравей, бъркаш подготовка за изпит с Лаб. Досега винаги на подгоовка за изпит е било така. Лектор решава задачата с повече обяснения, всички останали гледаме. Задачата е качена в джъдж, за който иска след това или от онлайн студентите да се пробва самостоятелно да я решава.

0
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

За мен лично по задачата има мн неясноти и примера е доста кратък.

    - Колко е възможния брой на под - отдели? Ако добавим отдел и в него друг и в него трети така на 14тия отдел заплатата трябва да бъде -15% от 15те на сеото - тоест 0.

    - Creates company with the given name, assigns it a CEO. If the CEO does not exist, creates it  
    Ако сеото вече съществува това значи че можем да сменяме позициите на работниците.
    Ако това е така, какво трябва да се случва ако за сео изберем менъджър. Може ли отдел да бъде без менъджър?
    
    - Creates department in a given company. If the department exists, do not do it. If the optional parameter [mainDepartmentName] is given, creates the department as its sub-department
    А има ли възможност под-отдела също да съществува?
    Може ли два под-отдела да имат едно и също име, след като са в различни отдели?
    
    Можеби ясното по въпроса би хвърлило едно авторско решение на задачата, поне за тези от нас които не са присъствали на лекцията.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Данчо решавайки задачата, би трябвало да е променил някои неща по условието, респективно и по решението, за да елиминира неяснотите. Предполагам, че като е готов с цялото решение, ще качи видео + авторско решение + промените по условието.

Иначе първоначалната идея беше да не се споменават тези неща, т.е. да го направиш as extensible as possible. Принципно при едно добре издържано решение за това department да може да има и да няма мениджър или да има 40 вложени отдела, би трябвало да работи и с по-прости тестове, в които всеки отдел си има мениджър и са само 12 вложени, например. Само това със смяната на позиции е кофти. В констрейнтите пише, че командите не трябва да дават странични ефекти, т.е. ако някой си е бил на някоя длъжност не би трябвало да го махнеш от там, щом командата не се казва change-position например, но това не е много добре издържано, така че предполагам Данчо го е променил да не можеш да си на повече от една позиция едновременно.

Като Данчо попромени условието и сложи тестове, Фил ще реши задачата отново идния понеделник.

1
krisi1606 avatar krisi1606 33 Точки

На Джава ли ще се решава втория път или пак на С#? :)

0
kidroca avatar kidroca 117 Точки

Здравейте, 

Може ли някой да каже как се предава цял проект в judge:

Аз правя така:

  1. Изтривам папките bin и obj
  2. Слагам Проекта в zip архив
  3. Изпращам го

Работата е там че, на моя компютър минавам нулевият тест от условието, но в judge ми дава грешка за време. Засякох си времето със stopwatch и е в позволения лимит. 

Някакви съвети ?

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Прекъсваш ли четенето на инпут при Null на прочетената линия? Възможно е безкрайно четене да time limit-ва.

1
kidroca avatar kidroca 117 Точки

Мерси, прекъсвах на string.Empty, оправих го и върви.

За сега няма други тестове освен нулевият май?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

До утре трябва да има нормални тестове и малко промени по условието :)

0
kidroca avatar kidroca 117 Точки

Здравейте,

Има разминаване в условието и резултатът от нулевият тест при командата show-employees {company-name}

Each department name is printed in order of appearance one line above its manager indented as many spaces as the manager name.

А в нулевият тест мениджърът стои над отделът и отделът е вложен с 4 навътре.

Освен това in order of apperance, принуждава използването на листове, за да излизат резултатите в желаният ред, докато е по - оптимално да се използва структура като Dcitionary или Hashset, като бързина на търсене, а и не може да съществуват 2 отдела с едно и също име в една компания. 

Като алтернативен вариант на in order of apperance може отделите и служителите може да се подредят по азбучен ред, като се запази йерархията на отделите и мениджъра на отдела се принтира пръв

Другото което не се споменава са критериите за валидация: 

Decorate the newly created templates with all the validations needed.

2
11/12/2015 18:32:38
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Dictionary и HashSet класовете достъпват елементите в поредността на вкарване при форийчване, така че това изискване в условието не те принуждава да ползваш списък или свързан списък.

0
kidroca avatar kidroca 117 Точки

От някъде ми се е набило в главата че когато има намесено хеширане, редът не е гарантиран :)

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Да, не е гарантирано, макар в повечето случаи да се запазва реда. Аз поне не съм срещал проблеми с това; винаги може да пробваш и ако имаш съмнения, че поредността не е правилна да добавиш структура, която пази ключовете в последователност и да итерираш нея, когато искаш да принтираш изхода.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.