Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

milkopg avatar milkopg 47 Точки

[Homework] Web Fundamentals (HTML/CSS) - Semantic-HTML-and-Other-Tags-Homework

Здравейте,

това е домашното ми към семантичен web.

 

 

Problem1: Write Semantic Html

Problem2: Some other semantic tags

 

Ще съм благодарен за мнения и коментари, че HTML5 не ми е най-силната страна. Ако остане време ще кача и другите примери.

Тагове:
2
Web Fundamentals - HTML5 09/12/2015 23:44:50
lazarov.pl avatar lazarov.pl 27 Точки

На мен ми изглеждат ок. Струва ми се единствено, че <details> е излишен, също така навигейшина трявба да е в хедъра. Ето моите решения: link.

2
ivann_rs avatar ivann_rs 3 Точки

Здравей колега,
Позволявам си коментар, но имай в предвид, че съм начинаещ.

За Wrapper си задал width 46%, не е ли по-добре да зададеш някаква точна стойност и ако трябва да оразмери вече вътре нещо ще го напрваиш с проценти(не винаги), понеже на различни монитори ще излиза различно. Например при мен не илизат на един ред. Google води хубави статистики, за това какъв процент от потребителите например какви резолюции ползват, системи, браузъри и т.н.. Що се отнася сайта да е resp, мисля че е по-добре да се направи няколко css за различните резолюции.

1
lazarov.pl avatar lazarov.pl 27 Точки

Прав си, по-добре е. Вече е оправено. 

Благодаря :) 

0
ivann_rs avatar ivann_rs 3 Точки

Още нещо в section имаш figure, който според w3 е Use a <figure> element to mark up a photo in a document и вътре си вкарал текста Profile completed 60% като figurecaption, което се използва и обвръзва със снимката. Мисля си, че ще е по добре, ако ги вкараш като <p>-та или нещо такова.Това разбира се няма да промени нищо, но ако държиш на семантиката си мисля, че ще е по-добре.
Относно другите figure, който си използвал, не съм убеден как трябва да бъде. Аз лично го правя с section и в css задавам на главния : display:table, а на отделните Display:table-cell. В много сайтова (включително и този на софтуни) правят така. 

1
10/12/2015 17:50:27
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.