Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

emil_ivanov92 avatar emil_ivanov92 1 Точки

C# Basics Homework 6 Conditional Statements

Здравейте,

До сега не съм публикувал нищо във форума, за това реших да публикувам решенията си на задължителните задачи от последното домашно (Homework 6 - Conditional Statements), като не съм давал допълнителни пояснения, но при проявен интерен, мога да добавя:

Problem 1

Problem 2

Problem 3

Problem 4

Problem 5

Problem 6

Problem 7

Problem 8

Problem 9

Приятен ден!

1
Programming Basics 13/12/2015 16:37:53
ihristov22 avatar ihristov22 28 Точки

Само да попитам това са решенията от кой урок?

 

-2
emil_ivanov92 avatar emil_ivanov92 1 Точки

Урок 6 "Conditional Statements" (Условни конструкции) от курса "C# Programming Basics".

0
13/12/2015 22:33:15
NoniYordanova avatar NoniYordanova 4 Точки

Здравейте, аз имам въпрос за задача 3 - когато въведа в конзолата например 10 или 500 вместо да ми изведе "yes" или "no" ми дава грешка и пише, че string-a не може да е повече от един знак....някой има ли представа как да го поправя?

0
16/12/2015 23:05:16
emil_ivanov92 avatar emil_ivanov92 1 Точки

Относно задача 3 -  типа от данни, които съм използвал е "char", който е само 1 символ, ако смените типа на променливата "check" от  "char" на "string", конзолата ще приема и символни низови по-големи от един символ. :)

0
IvankaM avatar IvankaM 20 Точки

А ще има ли качен запис на лекцията, както досега се правеше по другите теми?

0
emil_ivanov92 avatar emil_ivanov92 1 Точки

За съжаление нямам нужната информация, за да ви дам отговор.

0
IvankaM avatar IvankaM 20 Точки

Благодаря! Надявах се някой от Soft Uni Team да се включи с инфо.

0
emil_ivanov92 avatar emil_ivanov92 1 Точки

По принцип би трябвало да качват записите, ако още не са, би могла да провериш в курсовете на другите градове или записи в нета от предни години. Успех :)

0
MilenGeorgiev avatar MilenGeorgiev -12 Точки

Problem 4 не може да се реши по този начин, защото в условието изрично пише "without calculating it".

Освен това предложените примери подсказват, че трябва да използваш double, а не int.

Аз например го реших така:

https://gist.github.com/anonymous/bcf648102602b38464be

 

Problem 7 също не си го решил съвсем правилно, защото при втората предложена тройка ще изгърми.

Желателно е да си проверяваш решенията с предложените примери. Те не случайно са дадени.

1
05/01/2016 23:48:47
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.