Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

evanikudinska avatar evanikudinska -3 Точки

Масив С++

Здравейте! Имам една курсова на С++, която ме спира да си заверя семестъра и изпитвам голяма трудност при решаването. Ще съм благодарна ако някой може да ми помогне!


Зададена е матрицата A[MxN] с реални елементи. Размерите на матрицата M и N и елементите й да се въведат в текстов файл със структурата

M N
A11 A12 ... A1N 
...................
AM1 AM2 ... AMN

Въведената матрица да се изведе контролно на екрана.
Да се съставят векторите В и С, чиито елементи са съответно броят на положителните и броят на отрицателните елементи във всеки ред. Стойностите на векторните елементи да се изведе на екрана.
Да се провери кои елементи в матрицата са повече - положителните или отрицателните, като броят им и заклщчението се изведат на екрана.


Благодаря предварително.

Тагове:
-3
C Programming
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Покажи какво си написала до момента и кое точно от задачата те затруднява.

1
evanikudinska avatar evanikudinska -3 Точки

Нарушена точка 12 от Правилата.

Това съм написала, но винаги излиза, че файла не съществува. Във файла Matrix.txt съм въвела

3 5
2 7 8 4 5
6 7 8 4 5
9 1 4 5 7

0
19/12/2015 22:37:15
Innos avatar Innos 419 Точки

Файлът не го намира защото не си затаряш кавичките на stringa който указва пътя (за което компилатора трябва да ти пищи даже):
("C:\\Users\\student9.FCEU\\Desktop\\Matrix.txt<тук трябва да има двойна кавичка> ,ios::in);
За пътя не мога да предполагам, подсигури се че е верен (може да пробваш със релативен път който почва от компилирания файл обикновено), иначе при мене като оправя тези 2 проблема си работи.

0
19/12/2015 22:35:57
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.