Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Aygyun avatar Aygyun 3 Точки

Помощ за лаптоп

Здравейте!Имам нужда от съвет относно лаптопа -  http://laptop.bg/archive/laptops-lenovo-IdeaPad_Z510-lenovo_ideapad_z510_59_403856 , който избрах дали става.Като се има предвид, че ще го ползвам за програмиране и изобщо програми. Не смятам да го ползвам за игри.Искам да разбера вашето мнение за този модел и ако не кое според вас не е добре в него.И ако изобщо не става или ако може да ми предложите някой с горе долу същата цена.Какво смятате за "i3" дали да спестя повече и да видя друг модел с "i7".Нещо друго този модел се води и за notebook, ако някой го е ползвал били споделил какви впечетления има би ли издържал повече време.

Тагове:
1
Хардуер
gudov avatar gudov 274 Точки

Този модел точно ще можеш да го използваш и за гейминг. Иначе за програмиране моя съвет е да намериш нещо без отделно видео (на ай процесорите вграденето видео им е доста добро) и за тези пари да си сложиш 120GB SSD. 

Виж този, аз бих избрал него.

http://laptop.bg/laptops-hp-Probook_450-hp_probook_450_H0V98EA_SSD120

1
Aygyun avatar Aygyun 3 Точки
Благодаря Ти!Не съм ползвал от тази марка до сега, но за този модел съм чувал много хубави неща.Може би трябва да размисля за модела но марката Леново ми харесва макар, че това не е най-важното.Мисля че по-добре да потърся повече модели за да направя добър избор.
1
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Здрасти  gudov,

ще можеш ли да обясниш по-подробно защо вграденото видео е по-добро за програмиране според теб? За 3d rendering определено е по-добре отделното и това го разбирам, но това за вграденото видео ми убягва. Сигурно си прав, защото май и на друго място срещнах подобно мнение, но все пак ме интересува каква е причината.

0
v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки

Според мен е да си намериш с малко по силен процесор...

-1
Aygyun avatar Aygyun 3 Точки

И аз много се чудя за процесора какъв трябва да бъде и кой по-добре да взема.

1
gudov avatar gudov 274 Точки

Ако го ползва за програмиране само дори и i3 му е доста силен.

1
v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки

Малко по малко ще стане бавен този процесор, всеки е така по принцип. Но за тези пари мисля, че ще може да си вземе нещо по добро :)

-1
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Разгледай една подобна тема тук. Въпреки, че бюджета на колегата е различен, все пак мисля, че темата ще свърши работа и на теб.

1
Aygyun avatar Aygyun 3 Точки

Да, видях я преди да напиша тази, но исках да попитам конкретно за този модел и още някои неща.Благодаря ти!

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здрасти,

за работа Lenovo е чудесен избор, но за Ideapad-ите трябва да знаеш, че сервизното им обслужване е в Полша, не е толкова сериозен проблем, но ако се наложи сервизиране, дано не ти се налага, ще трябва да го пратиш по куриер до там. Както и в който и да е сервиз, периода за отремионтиране е 1 месец.

При Thinkpad, нещата не стоят така, сервизната база за тях е все още в България.

Като съвет мога да ти кажа, че RAM и HDD/SSD винаги можеш да ги подмениш, докато останалите компоненти, в общите случай, няма как да ги ъпгрейднеш. Така че може да направиш компромис с тях, като си избираш модела и в по-нататък да си ги добавиш.

За мен в момента най-много ми харесва тези 2 модела на Lenovo

Lenovo ThinkPad S540

Lenovo ThinkPad Edge E540

А като съотношение цена/параметри и този е много добър избор

Lenovo ThinkPad Edge E530c

Аз бих си взел SSD и RAM допълнително, защото за SSD-то просто много малко търговци обявават какъв модел е. В момента за 120GB SSD едно от най-добрите (като цена/производителност ) е на Samasung 840, какти и има доста Intel-ски 120-ки по разпродажби и вървят около 150 лв. Рамта се вдигна последните месеци, така че ако няма веднага да пускаш 5 виртуалки, примерно, по-добре ще е да изчакаш.

Поздрави

2
alek1339 avatar alek1339 57 Точки

Аз също ще си взимам скоро нов и се чудех между този модел и Acer Aspire v5-573G. Последно съм се спрял на Acera ето това е модела който е като този ти дето си харесал с i3. http://laptop.bg/archive/laptops-acer-Aspire_V5_573G-acer_aspire_v5_573g_NX_MCAEX_005

Аз съм се спрял на i5 и там като цена и параметри са еднакви почти като леновото е мн малко по скъпо но с 2GB видеокарта а Acera e s 4ГБ нещо което ще си окаже влияние в един момент като започнем да работи с photoshop в softuni. И също много ми харесва, че Acera няма CD, нещо което никога не използвам.... Но и двата са без SSD и съм решил, че ще си купя отделно 120гб ssd веднага за да мога да си кача уиндоса, разликата е зашеметяваща. Работя във фирма, за компютри и мога да ти издействам някаква отстъпка, ако искаш като се спреш на нещо конкретно може да ми пишеш. Също така имаше тема за отстъпки от laptop.bg към студенти на softuni. 

1
DJilanov avatar DJilanov 140 Точки

Завърших Академията на Телерик с лаптоп с процесор 1.6 GHz Atom(1 ядро )  и памет 1.5 GB... Не е важен комютъра колега а мислещото устройство зад него.. Като цяло ако смяташ да го товариш повечко с например емулатор на мобилно устройство, се цели в I5 с 8GB рам и без външно видео (което да ти смуче батерията като лудо) , но на този етап не ти трябва ,а като започнеш работа очаквай служебен :D

5
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

"мислещото устройство зад него" = OSI layer 8 :-D

3
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

Здварейте колеги, Виждам, че сте дали добри конфигурации, но всичките от тях (гледах ги една по една) са с макс резолюция от 1366х768, която в даден момент може да се окаже ниска. Двата ми лаптопа - служебния и личния - са 14" и съответно 1600х900 vs 1366х768 и разликата е значителна. Валидно решение би било включване към външен монитор, но това малко обезсмисля смисъла на "портативен" компютър. Освен това изисква HDMI или DisplayPort. Иначе относно процесори, един i3 е повече от излишен, 8 GB RAM са абсолютно достатъчни, ако ще се пуска виртуална машина, иначе 4 GB стигат и хартисват , ако само се използва за писане на код.

 

UPDATE: Ето сравнение на твоя с един друг от същата марка (отваря се в нов прозорец). За 100 лева горница получаваш Full HD видео и 50% поевече батерия (ако ти се налага да кодиш от кайвенета и т.н.

0
Sitalk avatar Sitalk 9 Точки

Колега можеш да обърнеш внимание и дали екрана ти е glossy или matte.Ако се виждаш в екрана като в огледало значи е glossy.Ще имаш по-добро цветопредаване,но ако зад теб има лампи,прозорци може да ти са проблем отраженията.

2
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

Всичките екрани на лаптопите, които са споменати до момента са матови.

0
alek1339 avatar alek1339 57 Точки

сега видях, че има огромни намаления в техномаркет, ето този модел е подобен на този койото си харесал а ама и по добри оферти дори: 

https://www.technomarket.bg/products/09131511/lenovo-ideapad-z500ap-59390346

https://www.technomarket.bg/products/promo?type=290&page=1&cat=0&sort=&promo=0000126

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.