Loading...
dimitarnik avatar dimitarnik 93 Точки

Предложение към всички от Варна

Здравейте,

аз съм записан онлайн и живея във Варна, ако желаете може да се организираме и събираме някаде, за да решаваме заедно. Ако се съберат достатъчно хора, според мен не трябва да отхвърляме идеята да наемем някакво помощение. Ако някой има други идеи моля да ги сподели.

Поздрави! 

 

Който иска може да се присъедини:

СофтУни ВАРНА


 

5
Общи приказки
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Подкрепям, мисля, че ще е полезно да си помагаме.

1
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Защо ви е помещение ?! Много по-лесно е да направите група в скайп и там да обсъждате всичко свързано с обучението.

На една от отборните задачки в Телерик се събирахме само в скайп и свършихме чудесна работа и така всеки виждаше какво се обсъжда , а и така се пазаше всичко което сме писали и винаги може да се прегледа лога и да се върне лентата назад.

Така , че скайп е къде по-удобен вариант и аз не виждам смисъл да се пилеят пари за наем и т.н.

По-добре тези пари ги похарчете след изпитите да се почерпите wink

2
martin.nikolov avatar martin.nikolov 12 Точки

Здравейте, 

аз също съм от Варна и се обучавам в Академията на Телерик, и мога да предложа за сега 2 места, за които се сещам:

Grand Mall Varna - има огромно обществено помещение идеално за целта, като дори и да има много хора, те няма да ти обръщат много внимание. Има маси, пейки и доколкото знам и контакти за връзка с ел. мрежа. Хубавото е, че там може да се прави горе-долу всичко - игра на карти, приятелки (и разни неща), бири, сбирки и т.н., като дори и да викаме малко няма да се правят забележки.

VarnaLab - Варненският хакерспейс (на 5-10 мин от Grand Mall). Там се събират хора, който разбират от компютри и програмиране в доста сфери. Попринцип има място, но тъй като хората там и се събират обикновено да вършат задачки по работа и помещението се издържа чрез дарения, ще е добре да се дават някакви дарения, също така ще допринесем за развитието му. Има много често сБирки, hackaton-и, уроци по програмиране, английски език (др. вижте в календара на сайта им).

Ще поразровя за друго място и ще го добавя.

Мога да идвам почти по всяко време да помагам със задачите или да решаваме по-трудни задачи, стига да искате. Ако някой се интересува, може да се свърже с мен ч/з някой от посочените в профила ми връзки.

Поздрави!

5
dimitarnik avatar dimitarnik 93 Точки

Супер, не бях се сетил, но колега предложи найстина много добри места. В Гранд Мол найстина е идеално за целта, така че предлагам всеки, който подкрепя идеята да остави някакви координати или да направим група в Facebook и да се разбираме да излизаме заедно и да си помогаме.

Поздрави!

1
Merkanto avatar Merkanto 19 Точки
Здравейте, колеги ! Аз не бях приет на първият изпит в СофтУни, та мисля още от сега да започна да се подготвям за септемврийския. Казвате кога и къде да се събираме и започваме. Аз започнах от днес. В къщи няма проблем (тъй като живея сам), ако сме до 5-6 човека, иначе ако сме повече, останалите трябва да стоят прави. :D Поздрави ! Очаквам отговор.
1
dimitarnik avatar dimitarnik 93 Точки

Soft Uni VARNA

Ето една група, който иска да се записва и да се организираме. Трябва да си помагаме!

Поздрави и успех на всички!

1
gudov avatar gudov 274 Точки

Според мене, ако пуснат в системата един чат, нещата ще се олеснят доста от към сбирки на хора.

0
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

Аз съм от Търговище, но от време на време отскачам до родния град....

Ще ми е приятно когато идвам да има с кой да порешавам малко задачи.

гмуркане,мидички,бирички и кодене .... мечта :)

2
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Много добра идея !cool

Аз също живея през лятото близо до Варна и ще се присъединя към вас .

Много по-забавно е от срещи по скайп smile пък и когато ще имаме групови проекти ,за защита - просто е необходимо.

При мен също има място и можем да се събираме, но е малко далечко от Варна - 28 км. (с.Рогачево до Албена) има маршрутки от Варна или трябва кола, Според мен на обществени места не е подходящо място за работа - много е шумно , особено през лятото.
1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

Младежите от VarnaLab са много печени и ще ви се зарадват, даже ще ви помагат, ако ного запънете на някоя задача. Те имат работно пространство и мисля, че там можете да се събирате, но си говорете с тях.

0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

А как да ги открием ?

Какво е това ВарнаЛаб ?
1
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки
Варна Лаб е част от мрежата на т.нар. hackerspaces ето им форума https://groups.google.com/forum/#!forum/varna-lab и адреса адрес: ул. „Пенчо Славейков“ №50
0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки
Не е лошо с хората от ВарнаЛаб да организирате клон на СофтУни във Варна - така няма да се чудят как да си платят сметките за тока, а и СофтУни ще расте ,какъвто е и първоначалният план .
2
dimitarnik avatar dimitarnik 93 Точки

Ами ако успем да се организираме сега и да се събираме заедно да решаваме, след завършване на Академията, това може да се окаже един много добър проект. 

0
Merkanto avatar Merkanto 19 Точки

Аз и без това мислех, евентуално като премина двугодишния курс в СофтУни, да се заинтерисовам за идеята за СофтУни във Варна, но отделно, както е в София, т.е. като бъдещ тренер. Това с ВСУ е добра идея, но доколкото съм чувал, там таксите за семестър са космически и дефакто на повечето (или поне на мен) няма да им е изгодно. Въпрос на виждане. :)

0
anikolova avatar anikolova 2 Точки

Здравейте и от мен ^_^
Идеята хич не е лоша, но предполагам, че в скайп ще настане някакъв ужас - ако всеки пише или иска да се изкаже.
ВарнаЛаб като че ли е подходящо.  Там ще бъде чисто, тихо и няма да падат салфетки около нас laughing

2
dimitarnik avatar dimitarnik 93 Точки

Аз също мисля, че Skype не е най-подходящата идея тъй като се губи директния контакт, за това ви предложих да се организираме по някакъв начин и да се събираме.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.