Loading...
n1p3ha avatar n1p3ha 20 Точки

Изпит 03.01.2016

Бих искал да подканя който иска да каже по няколко думи за изпита. 

Какво не Ви хареса? Какво ви хареса?

На мен за пореден път интернета не работи. Не само WiFi но и на кабел!

Колкото до задачките - не бяха нищо особенно, но като се отплесваш с интернета и е малко дразнещо.

Тагове:
2
Web Fundamentals - HTML5
peterborisov avatar peterborisov 123 Точки

Беше по-лесен от предишните.Естествено, че имаше и малки детайли като светлосенки и разни такива и времето е недостатъчно.С още час и половина примерно могат да се направят както трябва.Но след тежки изпити като КПК,ООП и един прословут изпит по джава този си беше холидей.

2
ivailo.hristov.96 avatar ivailo.hristov.96 5 Точки

Някой знае ли кога може да очакваме резултати?

1
zdravko7 avatar zdravko7 63 Точки

Кратко и ясно :D

4
03/01/2016 22:59:28
lubomir.mladenov.5 avatar lubomir.mladenov.5 23 Точки

Колега, аз имх същия проблем с нета в залата. Нито кабел, нито WiFi, след преинстал на windowsa се оправи. Изпита беше добре, задачите бяха хубави. Единствено беше хладно в залата, но е разбираемо след празниците. Поздрави на всички.

0
trysth avatar trysth 44 Точки

Аз съм доволен от изпита, мисля, че беше интересен и обхвана основните неща, които трябва да знаем до този момент. 

 

Обаче съм зверски възмутен от бруталния студ в Code Ground. И не, грам не ми пука, че една седмица преди това СофтУни не е работело и залите не са се подгравали. Това не е извинение и е още една черна точка в сферата на организионната им дейност. Пълна подигравка е да седят 100 човека с якета, шапки и шалове, за да правят изпит на 12 градуса. В един момент буквално не можех да скролвам, защото ми бяха вкочанени пръстите, а като станах да пикая едвам си чувствах краката.

 

Да не говорим, че изпита се забави с над половин час.

9
Flucg avatar Flucg 16 Точки

Не знам какви им бях съображенията, но имаше пропуски. Мен 2 неща не ми харесаха. Извинявам се за критиката предварително. Не искам да звучи грубо или каквото и да е. Просто малко факти. heart Still love SoftUni yes

 

№1 Още когато се записвах за изпита видях че има избор в долната зала или горе. Веднага се записах горе. Не обичам партери и първи етажи. Но втората зала на втория етаж беше празна?!?!? Трябваше горе да бъдат прехвърлени хората. Не да зъзнат долу. Забавянето е нормално. Аз затова и дойдох в 9 и нещо. Докато се събудя и дойде време. 

 

№2 Другото, което ме издразни много е свързано с политическите пристрастия на SoftUni. Вярно, че е частна академия и могат да правят каквото искат, но да се събират подписи за провеждането на противоконституционен референдум ми беше близо до границата на търпението. Който не е обърнал внимание  по-добре за него. То може да е старо, но аз вчера го видях. 

 

Относно интернета. Отивате си в "настройки на адаптора" и там като ви спре disable/enable на WiFi/Cable и все някое тръгва. Като забие пак. При мен кабела за първи път не работеше коректно, но  WiFi-то беше екстра. Другото много важно е, когато седнете в залата си спрете торентите, не пускайте 1000 таба и не зареждайте 100 приложения. Ако не си ползвате лаптопа всеки ден хванете го пуснете преди изпита да изтегли updates и т.н. Това ще помогне на всички. 

-2
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

@Flucg

Здравей,

Софтуни няма политически пристрастия. Подписката за референдум е организирана от XS Software, която се помещава в същата сграда.

Не съм присъствал на изпита, но силно се съмнявам някой да е бил принуждавам да се подписва.

Освен това не съм специалист по право, но мисля, че подписките не са противоконституционни.

6
trysth avatar trysth 44 Точки

№1 - да, ако горните зали са по-топли от долната е било близко до акъла да се преместят там хората от долу. Също така не мисля, че закъсненията са нещо хубаво, нормални са от гледна точка на това, че се случват често в СофтУни, ама те и изнасилваният са също нещо често срещано...

0
malkstor avatar malkstor 348 Точки

Изпита беше супер, задачите не бяха по-трудни от необходимото, но пък и не бяха твърде лесни, всяка си имаше разни дребни уловки. Не успях да направя никоя на 100%, но пък отделих достатъчно време на всяка. Един вид не ме е яд, че не ми стигна времето :D

Относно студа - доста неприятно беше, опитах да пиша с ръкавици, но естествено не се получи, и прибягнах до друга тактика, за да не ми се вкочанят ръцете - топлата вода в мивката на WC-то.

1
04/01/2016 09:14:19
AntonBogdanov92 avatar AntonBogdanov92 6 Точки

Изпита беше интересен,относно студа - в Inspirion на мен лично ми беше идеално.Flucg  какво имаш предвид под политически пристрастия?Ако е имало подписи за референдума на Слави,какво общо с някоя партия има това?

1
dlydianov avatar dlydianov 10 Точки

За много години на всички и успехи в IT сектора :)

Аз, като по-напреднал в Front-end-a не съм се явявал на лекциите, а направо на изпита. И възоснова на това, бих могъл да кажа, че изпита съдържаше всичко нужно за един приличен Front-end-ър Junior (като изключим JS разбира се). Имаше интересни казуси, които в същото време не бяха досадни, като например да е pixel perfect страницата. Както казах за лекциите, не съм ги поглеждал, но би било добре да има един оттенък на наблягане на Photoshop, понеже един Front-end-ър без photoshop е за никъде. Аз мислих, че от psd ще взимаме сайтовете. Така че не се оплаквайте, супер е било и на когото му е било интересно, му предлагам да си довърши задачките защото е полезно, особено Responsive дизайна :)

2
aanguelov avatar aanguelov 219 Точки

Е той респонсива беше най лесната задача от четирите laugh

На мен ми е чудно как никой от Code Ground не се сети да се качи в Inspiration на топло да си довърши изпита.

0
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Мислех да се кача в Inspiration, тъй като не издържах на студа. Краката и ръцете ми бяха ледени и треперех от студ през цялото време. Питах няколко колеги в кафето, но ми казаха, че Inspiration е пепълнена по разбираеми причини- имало над 200 човека. Code Ground беше доста по-празна. Отделно правеха някакви ремонти и се чуваше шум от машини. Но стига с оплакванията- изпита си обеше ок и асистентите бяха на ниво.

1
dZf1aeA-velaka avatar dZf1aeA-velaka 0 Точки

Добре мина изпита , доволен съм , но този CSS е убийствено гаден .. :)

0
renkata avatar renkata 10 Точки

Изпита беше като цяло ок, за мен лично имаше малко затруднения не можах да се справя с всичко, но като за начало съм доволна. А относно студа, направо измръзнах дори съм болна ...
Кога ще излезнат резултатите някой знае ли?

2
AntonBogdanov92 avatar AntonBogdanov92 6 Точки

Аз мисля,че до края на седмицата ще излязат,но не мога дори да си представя колко трудоемко е да проверяваш 200 изпита на ръка,да гледаш и кода,и как изглежда,пък и да оценяваш обективно..така,че по-бързо от това според мен няма как да се случи

1
malkstor avatar malkstor 348 Точки

Доколкото знам, малко вероятно е да излязат преди края на следващата седмица.

1
07/01/2016 17:17:23
AntonBogdanov92 avatar AntonBogdanov92 6 Точки

Колега,а дали случайно имате информация,колко % от целия изпит трябва да са покрити за положителна оценка?Над 50% предполагам ? :)

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.