Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Като се опиташ да го отвориш директно от Youtube изписва, че още се обработва! Явно ще трябва да почакаме още малко!

0
ochikov avatar ochikov 35 Точки

Така е от поне няколко часа. Според мен има проблем...

0
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Има поне още една такава тема по-долу и там има малко инфо! Може видеото да е свалено или не се е качило качествено! Ще чакаме и ще разберем.

0
ochikov avatar ochikov 35 Точки

Не съм видял. Извинявам се за спама!

0
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Докато чакаш може да четеш лекцията тук и да се упражняваш със задачите дадени накрая! Мисля, че целият курс ще се проведе на тоя адрес!

http://python3.softuni.bg/

1
ochikov avatar ochikov 35 Точки

Благдаря Ви, колега! Много полезно! :)

0
VTeneva avatar VTeneva 30 Точки

Здравейте,

Бих искала да използвам отворената тема, за да задам един въпрос, свързан с видеата към курса. Очаква ли се да бъдат качени и screen cast видеа или само записи от камерата в залата? Качеството на видеата не е много добро и e почти невъзможно да се види какво се случва на екрана.

Благодаря предварително!

9
ochikov avatar ochikov 35 Точки

Качеството е отвратително и не се вижда нищо..

2
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Възможно е поради големия размер на файла, все още да се обработва от ютюб.

Ако до края на деня не е ОК, значи има проблем.

 

ПС. +1 за скрийкаст видео, доста по - удобни са :)

0
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Ще има ли screencast видео от първата лекция?

0
mbencheva avatar mbencheva 52 Точки

Ще използвам темата да задам един безобразно тъп въпрос, ама не намирам отговор в интернет:-(

Използвам PyCharm Comunity Edition: и като напиша например turtle.    - очаквам да ми го authocomlete-не с forward, speed,left i t.n., ама тз..Autocomplete-ва ми, но не с основните(за мен) методи. (сложила съм import turtle).

Благодаря за коментарите

Мария

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

Това е познат проблем на PyCharm под Windows. За съжаление за момента не са ни казали как това може да бъде оправено. Специално за търтъл можеш да инстанцираш костенурката в друга променлива и тогава ще стане. Но за други неща като например input() няма да се получи и ще трябва други workaround-и.

myTurtle = turtle.Turtle()

Ако имаш проблеми с аутокъмплийта на стрингове дошли от input()

userInput = "" + input()

Поздрави,

Иван

4
aanguelov avatar aanguelov 219 Точки

Очевидно PyCharm не се разбира много добре с Windows.

Дефинирай си променлива t = turtle.Turtle() и на t-то ще имаш пълен autocomplete

1
mbencheva avatar mbencheva 52 Точки

Супер сработи, 

мeрси!

и още един смотан въпрос, това така да се каже "КПК ли е с питон-а"?

Че малко безмислен код, само заради един autocomplete?

0
07/01/2016 19:32:07
d.georgiev.91 avatar d.georgiev.91 63 Точки

Здравейте,

 

Би било страшно полезно за онлайн обучаващите се, ако лекциите са live stream (има много безплатни системи една от тях е twitch) и има IRC (има страшно много сървъри) или някаква подобна система за комуникация. В момента записът на видеа, в които 90% от времето лекторите обикалят напред назад между курсистите в залата е безмислено за онлайн обучаващите се и са напразно похабени мегабайти. Тези видеа или могат да се редактират до реалното смислено съдържание или изобщо да не се записват.

Надявам се, че лекторите ще вземат критиката ми като градивна, а не просто като хейт и онлайн студентите, които поради една или друга причина не могат да присъстват, да не бъдат ощетявани.

 

Поздрави
Денис

2
12/01/2016 23:56:28
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Не мога да се съглася, че оставянето на камерата да записва, докато присъствените колеги решават задачите е излишно. През това време все пак се дават указания от лекторите по текущо възникнали грешки. Също така можем да преценим за какво време е решена задачата от другите по време на лекцията и да се съпоставим с общото ниво. Настоявам да останат записите и дори би било добре тази практика да се възприеме и за другите курсове когато се правят лабовете и др. самостоятелни упражнения в клас. А за излишните мегабайти да оставим на Youtube да се оплачат!

Иначе подкрепям идеята за live streaming, макар че лично аз не бих я ползвал по няколко причини. Предпочитам да гледам лекциите на бърз ход, за да спестя време. Не винаги ми се учи точно когато е лекцията. Задължително ще изпусна нещо и ще се наложи отново да прегледам записа, което е загуба на време. Единственото положително е, че ще можем да задаваме въпроси в реално време,, но пък не мисля, че ще измислим топлата вода с въпроси, които не са хрумнали на присъстващите в залата.

1
d.georgiev.91 avatar d.georgiev.91 63 Точки

При запис на 4 часа видео, в което реално се обяснява час и половина не виждам особен смисъл. Вероятно системата е доста добра за обучаващите се на място, но не е така за тези които са онлайн. Ако смяташ че ти е проблем да гледаш 4 часа лекция на stream, в която можеш и да се включиш, винаги можеш да пропуснеш и да си гледаш видео с какъвто си искаш playback rate. На теб може и да ти се учи след 5 месеца, а не по време курса, но не мисля, че то прави идеята от жива връзка безмислена нали така? Даже ако им такава връзка ще могат повече хора да се включат в решаването на задачите.

Ако ми обясниш какво си полезно научил в отрязък от време в тази част от видеото между https://youtu.be/QRgWP5XYZp8?t=4786 и https://youtu.be/QRgWP5XYZp8?t=5213 и остналите подобни 10-15 ситуации, ще се извиня. Реално от това се получава, че от 4 часа има час и половина смислен запис, а после ти обясняваш как искаш да спестиш време...

ПС.

Колега, разбирам, че спаменето във форума за щяло и нещяло се толерира и като цяло се насърчава от съществуването му. Нека се опитаме да не бъдем на всяка манджа мерудия за бонус, а да пишем смислени неща.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.