Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки

Asus или DELL?

Здравейте,

и аз реших да си взимам лаптоп. Спрял съм се на Асус или Делл. Сумата която искам да дам е околу 2000  +/- 100 200 лв. Решил съм да взема нещо добро ( 8-16гб рам, 250 ссд хард, nvidia GTX 7..., i7 и тнт). Но, Asus имат 4 ядрени процесори i7 за тази цена, а DELL имат само Alienware с 4 ядра. Какво ще ме съветвате да взема за тази сума?

Тагове:
-3
Общи приказки
vdoynov avatar vdoynov 40 Точки

Dell имат много добър сервиз за София - ако се счупи нещо идва техник у вас и го оправя същия ден или след ден. Аз имам сменени дъно, пад, клавиатура и вентилатор на лаптоп Dell 1555 в период от 3 години (3 пъти съм го ремонтирал).

0
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

Тъй като имам и добри и лоши преживявания със голяма част от марките, бих те посъветвал въобще да не ги взимаш в предвид, не се води по "марките".

Ако бях на твое място в този случай бих взел Asus със i7.

0
svetli0o avatar svetli0o 134 Точки

Аз съм с ASUS GT75vw-as71 и съм много доволен. Имам приятели с DELL и се оплакват, но оплаквания всякакви...

0
vikAy avatar vikAy 2 Точки

На Alianware лаптопите половината пара отива за дизайна, хаха. Взимай асус. Да знаеш лаптопи за гейминг не стават ;)

0
tsonchev avatar tsonchev 38 Точки

Марката в днешните времена няма значение. Вземи i7 процесор, задължително SSD  и там вече другите неща си ги преценявай по твой вкус.

0
beBoss avatar beBoss 507 Точки

Определено ASUS, защото са добри и са на достъпни цени. DELL и HP са също добри например, но заради името си вдигат цените, а хардуера е еднакъв. Просто гледаш гаранция да има поне 2 години и това е. ASUS са си доста добри и както казах предлагат хардуер на ниски цени, та това е избора ти. Пък и са хубави на външен вид, поне според мен DELL са малко ръбати и груби(поне повечето модели и лично мен не ми харесват).

0
dimitarnik avatar dimitarnik 93 Точки

Аз бих те посъветвал за DELL, има и други лаптопи с i7 не са само Alienware, a на някой тестове двуядрените i7 дават по-добри резултати. От личен опит ти казвам, че са по-издържливи, предишният ми лаптоп сам го заливал с кока-кола и е падал в кофа с лепило за тапети и въпреки това 5 години го ползвах без нито един сервиз, след това вече морално остарял го смених с нов пак на DELL. Не е вярно че плащаш само за марката, плащаш за качество!

В момента съм с DELL XPS 15z

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

DELL - Аз съм със Inspiron 17R SE 7720 + 120GB SSD и съм страшно довлолен от качеството, все пак за да си марка ти трябва качество!

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здравей,

Спорът коя марка е по-добра, според мен е неуместен.

Всеки производител има висок клас лаптопи (Asus N series, Dell Latitude, Vostro), които са с по-качествени материали и по-добра сглобка.

Повечето хора си вадят негативни заключения за дадена марка, защото са си купили нисък клас лаптоп (Asus X, K series, Dell Inspiron). При тези модели шасито е пластмасово например, охлажданията не са толкова добри както на по-скъпите и ако не се прави профилактика, като се напълнят с боклуци (прах + никотин примерно) се задръства радиатора и прегрява. Не казвам, че като имаш лаптоп за 2000лв и не го чистиш, да кажем поне веднъж в годината, няма да се задръсти, но съм виждал какво се случва с евтините, обикновено като ми ги докарат в сервиза вече е късно, а от по-скъпите съм виждал с един пръст боклуци на радиатора и няма проблем, освен че постоянно върти на пълни обороти вентилатора, но лаптопа работи.

Аз имам Asus N51SN (N серията, за която споменах), произведен е 2008 и досега не съм имал никакви проблеми с него, като си го отварям да го чистя на година/година и половина.

Препоръчвам ти N56 на Asus, с Haswell I7.

Aко не ти е спешно може да изчакаш няколко месеца докато пуснат новите Haswell Refresh, няма да са кой знае колко по-мощни, но ще са на същите пари (доколкото разбрах), както и новите лаптопи вече ще са с 8 серия на Nvidia (GTX 850 например).

SSD си купи отделно, не знаеш какво ще ти сложат.

Вземи си модел с по-малко рам, така или иначе вносителите взимат лаптопи с по-малко, слагат една плочка, дето не я знаеш, кой я правил и ти го продават, в повечето случай, с щедра надценка. Имам предвид, че е по-добре да си купиш допълнително, накава хубава рам и да си я монтираш сам, отколкото за тези пари да ти сложат някаква неизвестна.

Поздрави

3
dentia avatar dentia 362 Точки

Като не-чак-толкова-горд притежател на vostro, препоръчвам първо да гледаш компонентите, дравейрите и съвместимостта им с различни ОС. С моя делю имам жестоки wi-fi проблеми - беше си мъка да се подкара под виндовс, а сега драмата се повтаря с линукс. Другият проблем ми се оказа клавиатурата - обичам да бия (ама много яко) по клавишите, стар навик от някои игри, който ми изигра лоша шега още на втория месец и един бутон буквално изхвърча. Иначе колегата май се е ориентирал точно към върховите постижения на двете марки - Р.О.Г. и алиенуеър, където поне проблеми с клавиатурите не се очакват. Все пак недей да гледаш само прцесор/рам/хард.

0
v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки

Аз ще го взимам към август, но от сега почвам да мисля какво да взема.

0
Desso avatar Desso 146 Точки

И аз съм с Dell Vostro (модел 1015) от 2009 година и нито веднъж не се е налагало да го карам на сервиз, дори без профилактика кара вече 5 години, и в момента изглежда добре - не загрява, вентилатора си е тих и не е претоварен. Но това все пак е бюджетен бизнес лаптоп и е нормално от някъде да са спестили пари. Примерно клавиатурата поддава лесно и се огъва. На мен това не ми пречи, но ако някой набива силно може някой клавиш да хвръкне както се е получило при колежката dentia. Всичко си е до късмет като разбира се може да се намали вероятността за повреда ако се купи висок клас лаптоп. Чувал съм, че най-издръжливи и качествени са бизнес сериите. Всеки производител си има gaming, home user и business модели. И тъй като бизнес лаптопите работят средностатистически повече часове на ден производителите се стремят да ги правят по-надеждни. А и тези ноутбуци са направени да са функционални, а не да се набляга на външния дизайн и красота. Според мен всяка марка си има и добри и не дотам добри серии. Както каза колегата BoYaN примери за качествени серии са Asus N series, Dell Latitude, Dell Vostro. Също така да добавя AsusPro, Acer Travelmate, Lenovo Thinkpad, HP Probook, HP EliteBook.

Ето една интересна статистика тук

0
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Можете ли да ми препоръчате добър сервиз за София на Dell. 

Не съм доволна от този зад завод Електроника ЦАПК"Прогрес" ООД. Два пъти им го носих, признаваха за проблема- сменяха 2 х 4GB DDR3 а аз все още си имам големи проблеми. До сега го търпях, но вече много трудно го стартирам( по 5 пъти пробвам) и ще се наложи да го занеса. 

Много съм недоволна от INSPIRON, хем го взех за 1500лв. Да не говоря колко бавно отваря всякакви офис приложения от самото начало. Зарекла съм се повече никога да не купувам нисък клас. Старият ми лаптоп ми губеше многокрано по-малко време в мислене :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.