Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

PetyoPetrov avatar PetyoPetrov 19 Точки

C# Basics Exam 11 April 2014 Morning,Problem 4- Magic Strings

Здравейте.Опитвам се да реша тази задача, но имам проблем със синтаксиса, мисля- Методите ми се подчертават и изписва not all code paths return a value...Ако може да си изпрося един жокер ще е супер : ))

https://github.com/PetyoPlPetrov/Problems/blob/master/Basic_%20Exam%2011%20April%202014%20Morning%2CProblem%204-%20Magic%20Strings

Нарушена точка 12 от Правилата.

Тагове:
0
Programming Basics 10/01/2016 13:36:22
mbencheva avatar mbencheva 52 Точки

Здравей, 

 

Ами и 2-та метода са дефинирани, че връщат int, а ти връщаш стойност само ако "counter == 4"(и това трябва да се изнесе извън фор цикъла), ако counter-a не е 4, реално нищо не връщаш, а трябва във всички кайсове да връщаш int.

Надявам се да съм помогнала.

 

Поздрави,

Мария

0
10/01/2016 12:12:40
PetyoPetrov avatar PetyoPetrov 19 Точки

Аз затова бях написал че се връща 9999 в else(закоментираното) и горе преди да пресметна резултатът игнорирах стойности от 9999...но пак не се получи : )

0
mbencheva avatar mbencheva 52 Точки

Сега прочетох условието на задачата. Не разбирам много добре какво правиш в тези методи, но няколко коментара:

 

1. така както връщаш резултат във фор цикъла е малко странно и няма логика - според мен трябва да изнесеш return извън фор цикъла, ако искаш да прекратиш програмата(което според мен ти е идеята) трябва да стане s break, като преди това си запазваш резулатат в някаква променлива и след фор цикъла връщаш съответната променлива. 

Съответно да дефинираш counter-a и каквото ти трябва извън извън фор-а цикъла

 

0
PetyoPetrov avatar PetyoPetrov 19 Точки

В линка поопрвих променливите, които подавам..мисля, че логиката се очертава по ясно вече.Добавих break когато на намеря стойност от метода. Идеята ми е методите да ми извадят всички възможни комбинации,които ми дават разликата diff.Като стойностите, които подавам на методите ги въртя с for цикъл.Цифрите, които имам са 1 3 4 5 и търсейки четирицифрено число/четери букви- почвам от 1111 и въртя до 5555. Методите са за да прескоча числата, в които имам цифри, различни от посочените.Това ми е идеята...но не мога да я разпиша правилно вероятно..

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.