Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MixailSalkin avatar MixailSalkin 0 Точки

Ще се намали ли търсенето на програмисти?

Днеска в една лекция един от лекторите ми каза , че на пазара има сайт с който можем безплатно да правил сайтове без да пишем код. 

Мисълта ми е, според вас ще се намали ли търсенето на WEB DEVELOPERS и въобще идва ли края на coding developera ?

Тагове:
-1
Общи приказки
MixailSalkin avatar MixailSalkin 0 Точки

предварително се извинявам за пунктуационни и граматични грешки, бързах да го напиша и видя вашите отговори 

-1
MladenMladenov avatar MladenMladenov 80 Точки

То и автономни автомобили има вече, но бая годинки ще минат преди да намалеят шофьорите.

0
radi81 avatar radi81 43 Точки

Ти сериозно ли питаш :) 

Мислиш ли, че появата на някакъв си сайт ще спре прогреса? Още много нови функциналности ще бъдат създадени. То на времето когато Dreamweaver беше новост, и аз се изявих на него. Създадох "чуден" личен сайт на моя приятелка, която е художничка. Само дето и сама не можах да го открия в google.com след това. 

А и сайтовете освен че се създават, се администрират и поддържат. Това кой сайт го прави :)

0
11/01/2016 18:58:33
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Web Developer-ите в общия случай не правят "сайтове", а "уеб приложения" с доста програмна логика.

То има много платформи, с които се правят сайтове без програмистки умения, има и много CMS системи, които са бъкани с функционалности, има и интелигентни платформи, които сами изграждат даден сайт по определени специфики и добавени картинки и съдържание, но всичките тези се пишат от програмисти, а иначе когато се наложи нещо custom... какво правим тогава? :)

Много добър пример дадоха нагоре с автомобилите.

Има предпоставки Desktop Apps development-a доста да се свие, но за уеб не е така. Всичко се ориентира все повече към мрежата и към cloud-a. Възможно е след много, много години абстракцията да се вдигне до такава степен, че casual програмиста да не пише особено много код, но все някой занимаващ се с по-дълбоката част ще трябва да му е улеснил живота - с код. :)

Това, което си загатнал в темата по-скоро би било заменено от AI, което пише приложенията но се съмнявам да сме живи да го видим в масовата практика.

2
MixailSalkin avatar MixailSalkin 0 Точки

За това отворих тази тема. Исках да разбера какво мислите вие и каква е вашата гледна точка

-1
xezzy avatar xezzy 27 Точки

Освен това излизат нови платформи, които имат нужда от различни решения на вече "решени" проблеми на други платформи... от сорта на VR и AR, които се очакват да станат масови.. всичкото това е много, много, много код, който трябва да бъде изписан от такива като нас... така че не бой се има работа за 10 години напред, дори и технологичния прогрес да спре сега чрез някаква магия :D

0
quickben avatar quickben 966 Точки

За мен лично въпроса не е дали има работа, а каква е работата и за колко, че все пак сме в България, а бизнеса не случайно му е на "оферта" да outsource-ва тук.

Един нормален програмист в западна европа му излиза X разходи тук му излиза X/3 разходи, затова идват, не защото сме най-кадърните и най-добрите, това трябва да се знае.(не казвам, че сме некадърни)

Наскоро в един новинарския сайт казаха следното: Бургас е рай за немския бизнес. Еми естествено 600лв за човек в call center къде знае минимум два езика като хората си е промоцията на живота ти.

Заради тези и други фактори има огромно търсене за senior прогамисти, просто много от тях отиват в чужбина да вадят доста повече пари и да живеят в доста по-нормална държава от нашата, и преди някой да е казал да ама там плащали огромни данъци да види какво точно означава думата стандарт на живот.

Според мен единствената причина всички кадърни senior програмисти да не са избягали е факта, че се иска много време и шансовете са, че докато си достигнал такава позиция вече имаш собствено семейство и не си първа младост което автоматично прави преместването в друга държава по-нежелателно. Все пак едно е да си 23 без деца, друго е да си 30-35 със две деца на главата.

Това мисля аз.

edit: сега гледах в Обединеното Кралство Junior взима 30 хиляди паунда, тук се взима между 800 и 2000лв, дори и да вземем горната граница става 12 * 2000 = 24 000 лв, 30 000 паунда са далеч от 24 000 лв, данъците не са толкова големи колкото някой хора си мислят.  

edit2: 30 000 паунда след данъци = 23.500 паунда, 24 000 лв = 21.300лв, и като сметнеш каква е покупателната стойност там и каква е тук може да ти стане лошо, да не говорим че там държавата е държава и куп други неща. (ползвал съм някакви стандартни калкулатори така, че цифрите са приблезителни, но общо казано картинката е такава, честито)

Keep calm and get the fuck out of here ;)

1
12/01/2016 20:17:44
Jeff_vt avatar Jeff_vt 1 Точки

Mного малко неща които са безплатни са хубави...

0
12/01/2016 20:27:26
Stoyan377 avatar Stoyan377 -1 Точки

Според мен, търсенето на разработчици (било то програмисти или уеб дизайнери) ще има за още доста години напред. 

Да станеш наистина добър програмист си е трудна задача и това не се случва бързо. Както вече се спомена в темата - има доста инструменти и платформи с които нещата биха могли да се случат доста по-лесно. Но не считам, че те могат да заменят изцяло писането на код. Може и да се случи това, но не очаквам да е скоро. Поздрави! smiley

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.