Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Petarat avatar Petarat 1 Точки

От къде да си дръпна C?

Искам да ви питам какво C ползвате, производител, версия? В смисъл от къде да си го дръпна? Много бих искал да присъствам, но идните месеци няма да имам физическото време за това.

Благодаря.

Тагове:
0
C Programming
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

Какво имаш предвид под "да си дръпна C"?
Ако си с Windows и имаш Visual Studio то си идва със С компилатор. Ако си с Linux, и той си идва със C компилатор.
Какво IDE ще ползваш зависи от предпочитанията ти или от това какво искаш да правиш.
Ако искаш просто да го учиш е препоръчително да си Linux (или поне сложи една виртуалка) и примерно Netbeans като среда за разработка. Освен това не знам идните месеци да има курс по C. Последния наскоро приключи.

0
13/01/2016 12:03:48
Petarat avatar Petarat 1 Точки

Във Visual studio намирам само C++ и C#, които имат много малко общо с класическо C. Да не би да съм пропуснал някой пакет в инсталацията? Имам инсталирано Visual studio 2013, но в него не виждам C. Благодаря.

0
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

FIle -> New Project -> Visual C++ -> Install Visual C++ 2015 Tools. Като го инсталираш ще имаш опция Win32 Application - избираш това, пишеш кода и накрая сейфаш файла като .c, защото по подразбиране е .cpp. Преди да започнеш се появява един прозорец Application Settings или нещо такова - там махаш тикчето на Precompiled header.

1
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

В първата лекция от курса по С е обяснено всичко каквото те интерисува и недей прави грешката да работиш в Windоws среда. 
Ако нямаш Linux сега е времето да си инсталираш някой.

3
fristgerb avatar fristgerb 50 Точки

Има курс по C програмиране, който почва в понеделник. Казва се „Linux Programming“.

За да програмираш с C ти е нужен текстов редактор и C компилатор, като по някой път тези две неща идват заедно под формата на програма тип IDE. Може примерно да си изтеглиш и инсталираш Code::Blocks.

Ако си с Windows, може да го изтеглиш от codeblocks.org, като там ти трябва файла codeblocks-13.12mingw-setup.exe (или по-нова версия). Ако си с GNU система, може просто да си го инсталираш по стандартния начин, като всяка друга програма.

Повечето GNU системи не идват с инсталиран компилатор, както твърдят някои хора тук.

Лично аз предпочитам да ползвам GCC, Make и Emacs за C програмиране, но е добре да знаеш как се ползва терминал първо.

недей прави грешката да работиш в Windоws среда.

Ползването на Windows или на други несвободни системи по принцип си е голяма грешка, но програмирането под C не някаква по-специална ситуация. :) Защо смятате специално програмирането с C, че е грешно да се прави с Windows - някакви практически причини има ли?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Защото е възможно да има специфични неща за windows, които на Linux не се държат по този начин. И тъй като използването на windows per se е голяма грешка, най-вероятно деплоймънта на app-а ще става на линукс. Т.е. разработваш на една среда а деплойваш на друга - това е грешно като копцепция.

Аз препоръчвам, ако може човек да се сдобие от някъде с лиценз, да използва CLion като IDE.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.