Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

val4o89 avatar val4o89 240 Точки

Проблем с изпитна задача "The football statistician"

Задачата е в programing basics exam от 30-ти август 2015г. Проблемът е следния - когато въведа ръчно един по един редовете, всичко си работи прекрасно, но ако пейстна всичките редове от екзампъла на входа, дава "индекс аут ъф рейндж", което ме навежда на мисълта, че всичките редове се изпълняват в първата итерация на цикъла и масива се препълва. Как да направя всеки ред да се чете от всяка следваща итерация? Благодаря предварително.

http://pastebin.com/sTLcmEMm

 

0
Programming Basics
Mhristoforova avatar Mhristoforova 166 Точки

Здравей,

Можеш да опиташ всичко, което въвеждаш да ти е с една променлива, да речем userInput. Тогава правиш само един while цикъл, в който казваш да се върти, докато не е равно на "End of the league".  Освен това, на края на цикъла трябва да се добави и още един Console.ReadLine за инпута :) По този начин преди да въведеш втория ред, вече ще си приключил със всички операции по първия ред и тн и няма да ти дава, че е out of range. 

Ето го и моето решение, написано по този начин + съм проверявала точките на отборите със switch :) 

http://pastebin.com/WTZhKTkS

0
Shirdor avatar Shirdor 131 Точки

Ами може да не са добре форматирани инпутите в word документа. Пробвай в джъдж.

0
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

Ама че съм.... през цялото време от уърдовския файл копирам импута, в който обаче има '.' след "End of the league". Изгубих половин ден за това. Дано на изпита съм по-наблюдателен :)

П.С. Всъщност след сплитването не бях махнал и интервалите.

0
13/01/2016 17:29:03
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.