Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Проблем при стартирането на програма с UnitTest-ове

Правих домашното с Unit Test-овете и след бях готов, зададох да се стартира Single startup project, направих референцията между UnitTest project и между Linked List, но ми дава следната грешка, ще се радвам да споделите мнение.

цък

Тагове:
0
C# OOP Advanced
justBeOk avatar justBeOk 194 Точки

Здравей,

Проблемите ти са 2. Единият е, че точно този, че си задал да се стартира Single startup project. Така ти стартираш първия проект, а не проекта с unit тестовете.В този вариант трябва всеки път, на различните проекти, когато искаш да ги стартираш, да задаваш опцията Set as stratup project, т.е. трябва да избереш другата опция "Current selection" мисля че беше.

0
15/01/2016 11:38:19
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Да благодаря за отговора, но вече пробвах и 2та варианта и грешката е същата, и с current selection и със single startup. И доколкото знам то попринцип не би трябвало да ти дава да стартираш от UnitTest-овия проект.

0
15/01/2016 11:40:33
justBeOk avatar justBeOk 194 Точки

За да run-неш unit тестовете трябва да отидеш горе на екрана и да избереш Test->Run->All Tests и тогава ще ти се заредят тестовете ;) Тогава също трябва да ти се покаже, обикновено отляво на екрана, един прозорец Test Explorer, и там вече си ги има опциите за тестовете

1
15/01/2016 11:41:48
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Тестовете ми вървят и съм ги покрил, не иска да ми покаже конзолния прозорец.
цък

0
15/01/2016 11:43:57
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Пробвай с десен клавиш върху юнит тест проекта и от там намери Run Tests. Друг вариант е: горе в средата на VS имаш Tests > Run > All Tests.

Linked List проекта няма да го стартираш, защото е библиотека, както и VS услужливо ти подсказва. Ако искаш, направи си една конзолна апликация и от там реферирай библиотеката с Linked List-a.

0
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Разбрах..... чудя се защо тестовете вървят пък не иска да тръгне приложението, благодаря много !

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Аз чак сега видях, че отгоре има цяла дискусия, където общо взето всичко е отговорено.

Това с "Покажи всички коментари" малко ме бърка понякога ..

Между другото, малко млад ми изглеждаш за роден през 1966, ама може и да се бъркам. Ако си открил тайната на вечната младост, сподели : )

0
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Така се случи че обърках 1996 с 1966 и така си ми и остана :ь
Аз и млад си изглеждам като за 20 но това е друга тема :D 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.