Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vgenev avatar vgenev 11 Точки

forEach не се познава от лектора?! и малко други наблюдения като първи опит в СофтУни

Изключително съм изненадан от не-познаването на forEach метода за масиви от лектора. Първият път каза, че не знае дали има този метод в JavaScript и провери, оказа се, че го има. След това, въпреки, че явно не му беше познат, като се стигна конкретно до него, изрази мнение, че forEach не достъпва индекса на масива, което не е вярно: 

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/JavaScript/Reference/Global_Objects/Array/forEach

Много други неща също ми правят лошо впечатление - лекторите не са подгтовени по лекциите, а откриват информацията по време на лекцията, изненадват се от примерите и ги разучават на място и тн. 

Може би е умишлено, за да се покаже как да се справяме с Google и документация, но пък обяснение как да изпращаме http://lmgtfy.com/ линкове на приятелите си не е ли малко извън темата?

 

Тагове:
1
JavaScript Fundamentals
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей, не мисля, че си напълно прав в коментарите си за лектора.

Няколко "детайла", по които е добре да се замислиш:

- Няма човек, който да знае всичко. Нормално е да има пропуски - важното е какво прави, когато ги има.

- Лекторите се подготвят по лекции, но няма как да предвидят всеки един въпрос. Имай в предвид, че за много от лекторите това става в свободното им време - не малка част работят и преподаването го правят само от силно желание за това.

 

Конкретно по лекцията и въпросния forEach - реално for in конструкцията е for each на общо ниво. Тя е универсалния вариант на for за обхождане на колекции. От друга страна масивите си имат метод forEach. Не е напълно извън нормалното да не се знае за последния - това е все едно за знаеш всеки метод на всеки вид обект в даден език за програмиране - не е възможно. 

0
vgenev avatar vgenev 11 Точки

Определено не е нормално да се знае всичко и ако не се знае да се търси. Но веднъж като е разбрал човека, че не знае, следващия път когато стана дума за въпросният метод, можеше да отвори и да види как е по документация. 

А конкретно на тая лекция в началото лектора се учуди от примерите че ползват jsConsole библиотеката, ако не се лъжа. 

3
IvayloZhanovUzunov avatar IvayloZhanovUzunov 7 Точки

Извинявай но в този случай не става въпрос дали трябва да се занае всичко. На мен също ми стана странно че той каза че не знае дали в js има forEach. Дори върнах видеото назад защото си помислих че не съм чул добре. Като човек ползващ js съм сигурен че е ползвал forEach. Тоест трябва да знае че существува. Ако пък не се занимава с js тогава защо води лекция. Освен това forEach не е нещо което се ползва рядко или пък изобщо не се ползва.

А тези които са сложили минуси на vgenev да си изгледат отново видеото и да кажат кое от написаното от него не евярно.Сега, не е дошъл края на света просто наистина и за мен беше странно. Все пак говорим за нещо което се ползва доста. Смятам че всички записани за този курс са знаели че има такъв метод и преди тази лекция. 

А колкото до лекторите от 3- 4 които съм гледал за момента Банкин печели първо място. Дали се подготвя предварително или просто му се отдава но лекциите му са подредени и приятни за слушане/гледане. Не разбирам защо той не води всички лекции. Явно не винаги има време.

Да видим сега колко минуса ще ми сложите. wink

5
kokibg3 avatar kokibg3 12 Точки

Наско е най-добрия лектор.

Лично мое мнение.

Това момче е злато.

11
MladenMladenov avatar MladenMladenov 80 Точки

Когато си онлайн (говоря от личен опит) и разчиташ на само клиповете тези отклонения са малко разсейващи, когато срещна клип от в който има нещо неясно или не ми харесва нещо, просто пускам клип от минал курс. Всички преподаватели са много умни и еродирани хора. Предполагам, че има и объркване и при тях, тъй като преподават много различни курсове.

 

2
17/01/2016 10:16:28
moholovka avatar moholovka 169 Точки

Това не е вярно, и двамата лектори казаха че в джава скрипт се използва предимно forEach защото е най-бърз. Не знам кой лектор визираш, но Банкин като му зададем въпрос никога не дава отговара, винаги показва как да си проверим, което мисля че е правилното.

6
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Това кой Loop e по-бърз е доста условно от браузера и енджина му. Може да пуснете тези тестове на различни браузери http://jsperf.com/foreach-vs-loop . При мен на firefox почти няма разлика, но на chrome foreach-а е 93% по-бавен. Иначе такъв перформън се гони в реалния свят(пример от компанията, в която работя) само при мобилни устройства.

3
17/01/2016 11:33:00
vgenev avatar vgenev 11 Точки

Съгласен съм, че показването на търсенето е правилният подход. Но това с Let me Google that for you може и да е било за разчупване на леда. Все пак съм онлайн и не ги виждам хората, могат да имат нужда от такива неща. 

 

4
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.