Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Относно отворения курс Python Programming - януари 2016

Здравейте,

Имам няколко забележки относно организацията на курса.

Ето ги и тях:

-> Няма отворена секция за курса във форума!

-> Или няма видеа от скрийнкаст или са непълни! Поне да се отбелязва на тях че не съдържат цялата лекция за да можем да ги     продължим с тези от камерата.

-> Последните 2-3 лекции са с тотално объркани видеа - не са качени за съответсващите им лекции! Мисля че лекцийте вървят с видеа от преднишната лекция.

-> Относно преподавателите и начина на водене: Много често на въпроси се отговаря да се прочете документацията, което е ок. Но много от въпросите засягаха специфични неща на езика. В същото време ако прегледате лекцийте ще видите че се отделя адски много време за тривиални неща от сорта на: Многократни демонстрации на събиране на стрингове, работа с масиви и променливи. Според мен трябваше да се синтезират нещата по добре - Цикли - фор, форийч и т.н. след което да няма обяснение за тях във всяка лекция. Мисля си че трябва да се отделя най-много време на нещата с които пайтън се отличава от другите езици - това което го има само той. За по разпостранените неща да се отделя време колкото само да се маркират като функционалност - на няколко пъти на специфични неща за пайтън беше претупано/маркирано само с прпратка към документацията.

-> Иначе относно системата за водене на курса с интерактивното "Такова" :) мисля че е номер 1 - това е начина за мен, за което ви поздравявам!!! Единствено може да се подобри със следните неща:

Дръжте микрофоните включени като обяснявате и решавате проблеми на студентите в залата - така ще можем и ние онлайн записалите се да уплътним знанията си вместо да гледаме един вид видео на пауза.

Фийдбека да се вижда и от студентите (всъщност не знам дали не се вижда от всички - аз съм онлайн) и да има едно две изречения за решението.

Да се логваме с истинските юзери от софтуни за да може и онлайн хората да виждат прогреса на останалите които са онлайн и фийдбека на задачите също.

 

Благодаря ви за отделеното време и предприетите мерки ;)

 

Поздрави!

4
Python 22/01/2016 12:40:47
Chobi avatar Chobi 20 Точки

Много добри препоръки. В крайна сметка по предварителни записвания имаше 800 записали се онлайн. 1/10  да са сериозните това е 80 човека, което си е близо половината, от които са се записали присъствено. Ако се помисли в посока за по сериозното им интегриране към курса мисля че всички ще спечелим. А лекторите се номер едно. Аз лично само заради Иван Ванков го записах курса, понеже той умее да обеснява и мога да науча много от него.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.