Loading...
ToniBeliyashki avatar ToniBeliyashki 11 Точки

[Homework] High Quality Code Unit Testing Homework

Здравейте!

https://github.com/ToniDimitrov/SoftUni-Homeworks-High-Quality-Code/tree/master/11.%20Unit-Testing-Homework Това е моето домашно.
Бих се радвал на съвети и критики за именоването на тестовете, самото им действие, и разбира се варианти, които съм пропуснал да проверя, тъй като най-вероятно съм забравил няколко.

2
C# OOP Advanced 19/01/2016 16:32:05
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Здравей,
Личи си, че си се постарал над задачата, но аз желая да предложа някои подобрения. Първо използвай полето "dynamicList" с "this"-a отпред("this.dynamicList"). Второ тестове са свързани само ако листа съдържа стойностни типове и нямаш нито един за референтни. Например какво трябва да стане, ако добавиш към такъв лист null? Какво става, ако ползваш Contains метода и като параметър пак подадеш null? Другото е, че забелязах на едно място използваш: "Assert.IsTrue", а пък на други места- "Аssert.AreEqual", ползвайки булева стойност отвън. Идеята ми е да ползваш едно от двете неща поне за консистентност. А като последно мисля, че да добавиш някакви съобщения към Assert-тите няма да е излишно.

Поздрави! :)

3
ToniBeliyashki avatar ToniBeliyashki 11 Точки

Първо - благодаря ти много за feedback-а. Доста ми помогна.

Второ - мисля, че оправих повечето неща. Единствено не съм сигурен за референтните типове, дали трябва да се направят отново всичките тестове с референтен тип или проверката за null стига.
Цък - Домашното

Поздрави!! :)

0
20/01/2016 22:52:22
IvelinaVasileva avatar IvelinaVasileva 20 Точки

Добре де, ако object-а ни е string? Тогава можем да добавим null и следователно можем да проверим дали списъкът съдържа null. Или аз нещо се омотах? frown

0
ToniBeliyashki avatar ToniBeliyashki 11 Точки

Ми в оригиналния вариант на класа, можем да, и това не е особено правилно според мен. Аз го промених и в методите, които приемат променливи от тип Т (Аdd, Remove, IndexOf и Contains),  добавих един if, който хвърля exception, ако се подаде null.

Надявам се, че успях да ти помогна. :)

0
20/01/2016 23:59:47
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.