Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinRusanov avatar MartinRusanov 95 Точки

Въпрос относно времето за изпълнението на програмата

Здравейте искам да ви попитам въпрос относно времето за изпълнението на програмата в judge системата.

Когато написах една задача от лесните (1ви тип) ми дава 100 точки обаче след още няколко проверки в judge-a отвреме на време ми изкача, че имам 90 точки заради един тест, в който е надскочен time limit-а за изпълнение на програмата.Имах и една друга задача от 3-ти тип (с рисуване), в която се налагаше използване на много if-elsе конструкции.При нея в judge-a ми даваше вярно 90 точки с един грешен тест като я пуснах поне 10 пъти. На 11-тия и 15-тия път даваше съответно 70 и 50 точки от 2 и 4 грешки с превишен time limit.След още 10 пускания отново даваше 90 точки. Как се процедира в такъв случай на изпит? Дават ли поне по-високия брой точки?

Тагове:
0
Programming Basics 21/01/2016 01:15:15
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Предполагам, че по време на изпит когато направиш проверка и ти даде 100 точки няма да има смисъл да и правиш повече проверки , а просто минаваш на следващата. Просто няма да имаш време за мотаене. А според мен би трябвало judge да вземе от тестовете , които си правил най-високата оценка. Но може и да греша.

0
MartinRusanov avatar MartinRusanov 95 Точки

Благодаря за мнението. Аз направих редакция на поста си като споменах друг за доста по-сериозен, но подобен случай с друга задача.

0
MilenGeorgiev avatar MilenGeorgiev -12 Точки

На изпита за всяка задача взема най-високият резултат. Ако веднъж си изкарал 100 точки на някоя задача, после може и по-малко да изкараш, но ти се признава резултатът от 100 точки. Освен това в задачите с рисуване не се използват повече от един два иф-елса по принцип. От време на време системата се бъгва и ти отчита много по-голямо време, отколкото същото решение след няколко секунди. А на изпита понеже събмитват няколко стотин души, системата понякога ти дава отговор след повече от минута.

0
Shirdor avatar Shirdor 131 Точки

По принцип на тези задачи трудно можем да им минем времето затова в такива случаи са ми казали да submit-на кода още няколко пъти докато се оправи. Проблеба е в джъдж.

0
Radevatns avatar Radevatns 34 Точки

На мен също ми го напраши този номер. При пускане на код от типа напиши число А, напиши число Б, умножи ги и изкарай резултата ми даде 20/100 точки с време 0,146s. След 10мин. пак пуснах същия код и ми даде 100/100 с време 0,012s

Според мен, който има проблем "недостатъчно време" трябва да си огледа в детайлите на решението и да види в какви граници му мърда времето, което е показателно дали той е объркал нещо генерално или при всеки опит системата го отчита различно.

Поздрави

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.