Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Python курс - мнения за организацията на курса

Здравейте, 

Искам да обърна внимание на организацията свързана с запис на видеата и следването на предварителния план. Не разбирайте темата погрешно. И двамата трейнъри са изключително добри, но като че ли не обръщат достатъчно внимание  на записите и материалите, които са нужни на хората (като мен) записали се онлайн.

Проблем 1.

Всеки чифт от видеа ( камера и скрийн) по съответна лекция се разминават. Имам предвид, че едното видео често започва от началото на лекцията ( най-често камерата), а скрийна от средата. Свикнал съм да гледам скрийн записа защото се вижда всичкия код, но често се случва да говорят за нещо, което не разбирам и сякаш съм пропуснал нещо. В последствие се налага да пусна и записа от камерата за да разбера, че има запис около 1 час теория която липсва в скрийн записа. 

Проблем 2.

Забелязвам, че има несъотвествие във видеата и лекцията по план. Например видео 3 по план предназначено за функции, параметри и т.н. а във видеото се говори за лекция номер 2 (стрингове и вградени структури данни). Това за хората от текущия курс мисля не представлява проблем, но се губи устойчостта на материалите. След време, някой ще иска да учи питон и като влезе да гледа материали от текущия курс в сайта ще бъде доста объркан.

Поздрави,

Ивайло

9
Python 21/01/2016 10:33:20
supersane avatar supersane 234 Точки

Здравей, аз ходя присъствено на питон. Относно Проблем 2, който си написал, това се получава, защото на 1-2 лекции не ни стигна времето да ги завършим целите и затова, на следващата първо започваме с това, което не сме довършили и след това се минава на следващата лекция. :)

0
canon4o avatar canon4o 6 Точки

Здравей,

Аз също съм онлайн форма и скрийн видеата са много по-удобно за учене. За жалост тук са наблегнали на камера видеата и възможността да гледаме лекторите, което честно казано ако искам да гледам лекторите ще си изтегля тяхна снимка. Относно обясненията, отношението и начина на водене на самата лекция са много добре, доволен съм. Бих се радвал и да наблегнат и на скрийн видеата, все пак това е КОД, а не история, психология и какво се сетиш там.

2
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Предполагам, че на скрийн видеата няма как да записват всичко, защото работят на два лаптопа едновременно, които превключват на екрана. Аз досега съм ползвал само записите от камерата и ги намирам за много добри. И всичко от екрана в залата се вижда достатъчно добре. Освен това примерите много често са тези, които са дадени и в текста към лекцията в "Таковата" и ако нещо не схвана от обясненията поглеждам в лекцията. Мисля, че няма място за драматизиране в случая.

-2
canon4o avatar canon4o 6 Точки

Бе не те знам тебе къде гледаш, Фейсбука си ли гледаш през цялото време, аз до сега не съм видял да превключват каквито и да било лаптопи. Всичко, което е на стената (което излъчват) е от лаптопа на Борис. Също така всички скрийн видеа, които са направени до момента, дори и Иван, които правеше са на лаптопа на Борис. ;)

2
achobanov avatar achobanov -4 Точки

Има какво да се желае, но това е винаги. Може би хората нямат много опит в такива курсове, но не мисля, че това е важното. По-скоро според мен всички трябва да сме благодарни, за наличието на такива курсове, още повече - те са безплатни. :)

1
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

1) Ще е добре лекторите да повтарят въпросите, който им задават, за можем и ние онлайн студентите да чуем.

2) "Таковата" не работи 24/7.

3) След като видеата не отговарят на секциите, в които са качени, до 14 Фервуари ще се мине ли целия материал или изпита ще отложи, тъй като гледам има изоставане от графика?

4) Скрийн записите са частични/непълни, което е голям минус. Точките, скобите и други дребни символи не се виждат и понякога не знам какво пише лектора, така че при него работи, а при мен не.

 

Ще съм благодарен ако някой каже на лекторите да погледнат форума.

8
30/01/2016 22:02:36
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Към тема 10. HTTP няма ли видео? Гледам, че темата е активирана в Таковата, но никъде из материалите не попаднах на видео?!

0
toshko93 avatar toshko93 10 Точки

А случайно някой да знае как ще изглежда изпита, понеже не съм минал всички лекции още. Дали ще е една комплексна задача, или 4-5 не толкова сложни?

0
iliyanaydenov avatar iliyanaydenov 25 Точки

Информация от лекцията вчера, изпитът ще се състои от 5 задачи с увеличаваща се трудност, нещо подобно на задачите давани последните две лекции за подготовка.

0
toshko93 avatar toshko93 10 Точки

А нужни ли са ни за изпита следните теми: 

Мрежово програмиране и сокети, 

Достъп до бази данни от Python, 

По-сложни структури и езикови конструкции?

Понеже забелязах че примерните задачи са доста леснички и стават без нещата от последните теми. Един вид, казали ли са върху какво няма да е изпита?

0
iliyanaydenov avatar iliyanaydenov 25 Точки

Специално за " По-сложни структури и езикови конструкции" или " Фокусите в Python" Борис ни каза, че няма да се изискват за изпита. Реално задачите могат да се решат и без тях, но според мен е хубаво да се знаят, защото все пак това са е част от езика, оптимизират ти работата и някои задачи могат да се решат на няколко реда. До лекцията "Мрежово програмиране и сокети" мисля, че не се стигна до нея. Ако погледнеш видеото към деня отреден за тази лекция, имаш  подготовка за изпит. За базите данни, нямам информация. Аз лично ще се подготвя и за тях. Току-що получих имейл с информация, че задачите ще бъдат 4, а не 5.

0
marks avatar marks 23 Точки

Липсва видеото за лекция 10 - HTTP. Съществува ли такова видео и има ли някаква надежда да бъде качено?

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Ето, просто заглавието е объркано.

1
Kosta avatar Kosta 35 Точки

Видеата са разместени лекичко smiley
Мисля, че това е което търсиш. Същинската тема започва по-късно във видеото.
 

1
15/02/2016 09:03:52
marks avatar marks 23 Точки

Благодаря. Няколко пъти го пусках, но го отхвърлях заради началото което започва с Бази Данни.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.