Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

Лице на триъгълник

Здравейте! Някой може ли да ми помогне с пресмятането на лице на триъгълник..

целите числа ми ги пресметя но на дробните ми дава Exception ...

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace ConsoleApplication7
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.Write("area =");
            var a = Double.Parse(Console.ReadLine());
            var h = Double.Parse(Console.ReadLine());
            var area = a * h / 2;
            Console.WriteLine("Area = " + area);
        }
    }
}

Тагове:
0
Programming Basics
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

кода така както си го написал, нещо не се получава, в началото е по-логично вместо Console.Write("area=") да се изпише вместо area в конзолата, направо а=, и след това h=. и освен това double се пише с малко d, а не с главно. И по какъв начин изписваш дробните числа? Кода горе-долу би изглеждал така : 

using System;
class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.Write("a=");
            var a = double.Parse(Console.ReadLine());
            Console.Write("h=");
            var h = double.Parse(Console.ReadLine());
            var area = a * h / 2;
            Console.WriteLine("Area = " + area);
        }
    }

-1
24/01/2016 14:02:06
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

ами с точка ( 7.5 , 3.5

0
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

Значи ако искаш да ти приема точката за символ в такива изчисления вместо запетайката, трябва да отидеш в Control Panel --> Regional And Language (за Windows 7, ако си с 10 и не може да го намериш къде е, напиши и ще потърся) и после натискаш Additional Settings и от там променяш Decimal Symbol oт , на .

Изглеждат ето така тези настройки:

http://imgur.com/XyMhlH2

0
hristoiliew avatar hristoiliew 10 Точки

Благодаря ти много :) спаси ме от повторна вечер писане на код с надежда да го оправя :Д

1
KOSTADINMARKOV avatar KOSTADINMARKOV 22 Точки

Можеш директно без добавките в начлото
int n = int.Parse(Console.ReadLine());

int h = int.Parse(Console.ReadLine());

е така кода е много по-четим и добър.

1
baxlash avatar baxlash 31 Точки

Вярно е, че става малко по-четим кода, но пък от друга страна не е ясно какво точно се очаква да се въведе на козолата.smiley

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Колегата има предвид за примитивните типове данни. В конкретния случай кода изглежда по четим така: int  n = int.Parse(Console.ReadLine()); отколокото:  var n = int.Parse(Console.ReadLine()); . Типовете данни са в основата на програмирането и ако има някои който не ги знае е хубаво да седне да ги  научи , кой тип колко битов е и с каква стойност е. Така като седнеш да решаваш задачи, знаеш кога, какъв тип да използваш.

0
11/03/2016 03:03:01
baxlash avatar baxlash 31 Точки

Затова спор няма. Напълно съм съгласен, че трябва да се използват конкретини типове данни, а не просто var. :)

0
KOSTADINMARKOV avatar KOSTADINMARKOV 22 Точки

Ами всъщност найстна примитивите типове данни са много важни.И освен това кода изглежда много по - четим с тях.Като други езижи за програмиране те не са важни като java script,но в C# те са една голяма част от коденето.

1
BonchoBelutov avatar BonchoBelutov 2 Точки

За да пресмята дробни числа има много варианти или започваш с:

double a = double.Parse(Console.ReadLine())  и т.н.

или при изчисляването на формулата 

var area = a * h / 2.00; добавяш нулички за да кажеш на променливата, че стойноста може и да е дробна

 

 

 

0
11/03/2016 21:18:07
svetulia avatar svetulia 1 Точки

Закръглете резултата до 2 знака след

десетичната точка използвайки Math.Round(area, 2). В задачата има и друго условие. 

 var a = double.Parse(Console.ReadLine());
            var h = double.Parse(Console.ReadLine());
            var area = a * h / 2.00;
            Console.WriteLine( Math.Round(area,2));

Със сигурност има и грешка, но дотам стигнах. Може има нещо излишно, но системата я прие.

 

0
24/01/2017 15:31:36
yuliqn17 avatar yuliqn17 0 Точки

Zdraveite az imam shoden problem otnosno zadachqta vsichko e OK no koogato e pusna v Judge rezoltata mi izliza na dva reda i ediniqt red e s desetichna zapetaq i sled neq ima 5 simvola suotvetnoo mi dava greshka

0
StefkaVasileva avatar StefkaVasileva 250 Точки

yuliqn17 , може да ти помогнем ако дадеш код. По какъв начин извеждаш резултата? 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.