Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
DimitarIvanov2989 avatar DimitarIvanov2989 -3 Точки

Кодът е правилен, но нищо не излиза в конзолата

Здравейте! Започнах онлайн курса Programming basics и още в началото ме сполетя много странен проблем. Пиша Hello C# или каквото и да е, програмата е правилна и тръгва, но конзолата седи празна. Judge системата ми дава 100/100, но въпреки това нищо не излиза в конзолата. Защо? 

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace ConsoleApplication2
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine("Hello C#");

}
    }
}

Това е кода, а това го дава като грешка в build-a.

http://prntscr.com/9v0nyo

Някакви идеи?

Bojo96 avatar Bojo96 SoftUni Team Trainer 146 Точки

Привет! 

На 99.99% съм сигурен, че си с Avast и тя ти прецаква приложението. Когато седнеш да кодиш, давай му десен бутон на иконката, която е в task menu-то и да си трае за x-време, защото иначе тя проверява app-а който правиш и повечето пъти го чупи, ако се опиташ да го отвориш 2ри път, преди да го е проверила. Най-добрия съвет който дори бих ти дал е, махни го (Avast). 

Поздрави! 

1
Radevatns avatar Radevatns 34 Точки

Гледам повечето наплюхте Avast като виновен. Аз също съм с аваст, но нямам проблеми, като не съм правил някакви изключения за определени папки и програми свързани с проектите и VS-2015.

Ще напипиша версията, че който иска да е на аваст да знае какво да си качи за да няма проблеми.

avast! Endpoint Protection Suite

Версия на програмата: 8.0.1606

Версия на вирусни дефиниции: 160127-2

Поздрави

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 363 Точки

И на мен антивирусната ми правеше пободни мизерии, макар че не беше специално Avast. Ако искаш пробвай да я спреш за определено време, компилирай отново и кажи дали се е получило. Би трябвало да нямаш пободни проблеми след изключването и. Успех :) 

0
Alex0101 avatar Alex0101 373 Точки

Здравей,

От грешката , която си пуснал, най- вероятно процесът вече е стартиран.

Пробвай да намериш процеса в таск мениджъра и да го прекратиш или рестартирай машината.

Сигурен съм , че ще се оправи.

Поздрави

0
aruseva avatar aruseva 29 Точки

Ако проблема е наистина в антивирусната, повечето програми имат възможност да се добави дадена директория в изключенията. Т.е. когато се стратира процес от тази директория да не се сканира . Най-добре си добави директорията където ще са ти бъдещите файлове

0
Ivaylo76 avatar Ivaylo76 4 Точки

Имах същия проблем и Преслав ми даде този отговор - ако държиш да си с AVAST, правиш една папка, в която си запазваш VS проектите, а нея я правиш папка по изключение  за AVAST :)

0
DimitarIvanov2989 avatar DimitarIvanov2989 -3 Точки

Всичко се оправи като спрях Аваст. Благодаря на всички :) 

ПС. Така и така някой каза да махам Аваст, пък и аз не съм въобще доволен от нея, коя бихте препоръчали?

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 363 Точки

Ами аз съм чувал добри отзиви за 360 total security и отскоро я пробвам, но пък и тя ми хваща приложенията за вируси и пак я спирам докато пиша някоя задача. 

Иначе на този етап поне не ми товари компа. И оставям когато не съм пред компа или не пиша код и засега съм доволен. Не съм имал други ядове с нея. 

Освен това мисля, че е безплатна. Не съм слагал никакви ключове или кракове след инсталацията.

0
ihristov22 avatar ihristov22 SoftUni Team 28 Точки

Вероятно е от Avast.

0
vasilev_vasilev avatar vasilev_vasilev 2 Точки

http://stackoverflow.com/questions/5134137/build-error-the-process-cannot-access-the-file-because-it-is-being-used-by-ano

0
dimitur_botev avatar dimitur_botev 112 Точки

Здравей! 

Има две възможности - едно наистина е аваст, за кеото ти препоръчвам, да направиш следното - отиди в контрола на аваст и изключи Avast Deep Screen.Обаче има и друга опция, която според мене е по-вероятната.Ако project-тите ти са в един Solution(както трябва да е) и имаш друг project, преди тази програма, по default се компилира само най-първият.Тоест ако ще да имаш 1000 projecta ще компилира само най-първо създаденият.Това разбирасе се оправя елементартно - десен бутон на Solution- а -> Properties -> Current Selection. Все пак ако е от Авас при компилацията ще ди даде грешка,че файлът е изпозлван от друг процес, но ако се компилира значи е Solution. 

1