Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DimitarIvanov2989 avatar DimitarIvanov2989 -3 Точки

Кодът е правилен, но нищо не излиза в конзолата

Здравейте! Започнах онлайн курса Programming basics и още в началото ме сполетя много странен проблем. Пиша Hello C# или каквото и да е, програмата е правилна и тръгва, но конзолата седи празна. Judge системата ми дава 100/100, но въпреки това нищо не излиза в конзолата. Защо? 

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace ConsoleApplication2
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine("Hello C#");
         
        }
    }
}

 

Това е кода, а това го дава като грешка в build-a.

http://prntscr.com/9v0nyo

Някакви идеи?

 

 

0
Programming Basics
Bojo96 avatar Bojo96 Trainer 147 Точки

Привет! 

На 99.99% съм сигурен, че си с Avast и тя ти прецаква приложението. Когато седнеш да кодиш, давай му десен бутон на иконката, която е в task menu-то и да си трае за x-време, защото иначе тя проверява app-а който правиш и повечето пъти го чупи, ако се опиташ да го отвориш 2ри път, преди да го е проверила. Най-добрия съвет който дори бих ти дал е, махни го (Avast). 

Поздрави! 

1
Radevatns avatar Radevatns 34 Точки

Гледам повечето наплюхте Avast като виновен. Аз също съм с аваст, но нямам проблеми, като не съм правил някакви изключения за определени папки и програми свързани с проектите и VS-2015.

Ще напипиша версията, че който иска да е на аваст да знае какво да си качи за да няма проблеми.

avast! Endpoint Protection Suite

Версия на програмата: 8.0.1606

Версия на вирусни дефиниции: 160127-2

 

Поздрави

 

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

И на мен антивирусната ми правеше пободни мизерии, макар че не беше специално Avast. Ако искаш пробвай да я спреш за определено време, компилирай отново и кажи дали се е получило. Би трябвало да нямаш пободни проблеми след изключването и. Успех :) 

0
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Здравей,

От грешката , която си пуснал, най- вероятно процесът вече е стартиран.

Пробвай да намериш процеса в таск мениджъра и да го прекратиш или рестартирай машината.

Сигурен съм , че ще се оправи.

 

Поздрави

0
aruseva avatar aruseva 29 Точки

Ако проблема е наистина в антивирусната, повечето програми имат възможност да се добави дадена директория в изключенията. Т.е. когато се стратира процес от тази директория да не се сканира . Най-добре си добави директорията където ще са ти бъдещите файлове

0
Ivaylo76 avatar Ivaylo76 4 Точки

Имах същия проблем и Преслав ми даде този отговор - ако държиш да си с AVAST, правиш една папка, в която си запазваш VS проектите, а нея я правиш папка по изключение  за AVAST :)

0
DimitarIvanov2989 avatar DimitarIvanov2989 -3 Точки

Всичко се оправи като спрях Аваст. Благодаря на всички :) 

ПС. Така и така някой каза да махам Аваст, пък и аз не съм въобще доволен от нея, коя бихте препоръчали?

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Ами аз съм чувал добри отзиви за 360 total security и отскоро я пробвам, но пък и тя ми хваща приложенията за вируси и пак я спирам докато пиша някоя задача. 

Иначе на този етап поне не ми товари компа. И оставям когато не съм пред компа или не пиша код и засега съм доволен. Не съм имал други ядове с нея. 

Освен това мисля, че е безплатна. Не съм слагал никакви ключове или кракове след инсталацията.

0
ihristov22 avatar ihristov22 28 Точки

Вероятно е от Avast.

0
vasilev_vasilev avatar vasilev_vasilev 2 Точки

http://stackoverflow.com/questions/5134137/build-error-the-process-cannot-access-the-file-because-it-is-being-used-by-ano

0
dimitur_botev avatar dimitur_botev 112 Точки

Здравей! 

Има две възможности - едно наистина е аваст, за кеото ти препоръчвам, да направиш следното - отиди в контрола на аваст и изключи Avast Deep Screen.Обаче има и друга опция, която според мене е по-вероятната.Ако project-тите ти са в един Solution(както трябва да е) и имаш друг project, преди тази програма, по default се компилира само най-първият.Тоест ако ще да имаш 1000 projecta ще компилира само най-първо създаденият.Това разбирасе се оправя елементартно - десен бутон на Solution- а -> Properties -> Current Selection. Все пак ако е от Авас при компилацията ще ди даде грешка,че файлът е изпозлван от друг процес, но ако се компилира значи е Solution. 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.