Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tandaleyo avatar tandaleyo 13 Точки

Стипендия за Fundamental Level (март 2016)

Привет,

В раздел "Такси и стипендии" ясно е записано следното:

Стипендии

10% от най-добрите студенти в присъствена форма на обучение ще бъдат освободени от таксата за обучение за предстоящия модул, получавайки стипендия за отличен успех.

Стипендиантите на "Софтуерния университет" се определят индивидуално, при старта на всеки модул, въз основа на цялостното им представяне от преминатите курсове или приемния изпит, ако студентите са новоприети.

Току що обаче получих писмо, в което се казва нещо различно:

Важно: Ако имаш над 485 т. на изпита, имаш възможност да получиш стипендия за този модул. Ще получиш допълнителна информация как да кандидатстваш за стипендия в друг мейл от нас.

И в крайна сметка излиза, че макар да съм класиран на 15-то място (което съм 99.99% сигурен, че попада сред първите 10%) - няма да имам право на стипендия (имам 450 т. на изпита)...

Смятам, че информацията подадена в раздел "Такси и стипендии" е подвеждаща и трябва да бъде редактирана!

 

 

 

 

Тагове:
0
Programming Basics
LiGuru avatar LiGuru 15 Точки

Интересно. Но!

Ако изпита се държи от 200 студента и прием, че най-добрите са тези, които имат над мн. добър 5 и те са около 20% от всички. То стипендия ще получат 10% от тези 20%.  ;)

Поне аз така го чета. 

Поздрави, 

Николай.

0
agoranov avatar agoranov 12 Точки

Във секцията "Често задавани въпроси" е описано следното:

 

Как се избират стипендиантите?

След като бъде обявен критерият за това кой може да кандидатства за стипендия (напр. всички студенти от дадено ниво, които имат средна оценка за нивото 5.75 и повече), се изпращат имейли с допълнителни инструкции. Понякога се налага подбор да бъде направен въз основа на мотивационни писма или лични интервюта с кандидатите.

За Fundamental Level (т.е. след приемния изпит), обикновено покани получават хората, изкарали максимален резултат на приемния изпит (500 от 500 точки).

 

Това което разбирам от текста е, че за стипендия във Fundamental Level се взима предвид само точките от изпита по Programing Basics, а не цялостната оценка или класиране.

ПП:

Изключвам възможността да не си получил мейл, тъй като получих такъв вчера (но отказах стипендията).

0
26/01/2016 15:14:13
alevtodorov avatar alevtodorov 29 Точки

Това, че имаш над 485т, може още 20% от явилите се да имат толкова. След това има още малко изисквания за да получиш стипендия, като да участваш в учебния процес като ментор, лектор или квестор, и др. Ако ти не искаш да си квестор или лектор, и нямаш време да се занимаваш с тези неща, няма да получиш стипендията.

Аз също имах 490т., но нямам времето да отделя на учебния процес, затова отпаднах от възможноста да получа стипендия.

0
26/01/2016 15:15:32
tandaleyo avatar tandaleyo 13 Точки

Колега alevtodorov,

Би ли могъл да ми изпратиш какви точно са изискванията за участие в учебния процес, т. к. сега като чета и на мен ми се струва, че няма да мога да отделя такова време и съответно каузата за борба за стипендия е безсмислена :)

0
alevtodorov avatar alevtodorov 29 Точки

Те ще ти изпратят е-майл, в които ги пише всичките неща. И аз се бях надъхал :D, но се оказа, че няма да мога да взимам.

След няколко дни, трябва да получиш е-майл с указания какво трябва да направиш за да кандидатстваш за стипендия.

0
27/01/2016 10:49:13
agoranov avatar agoranov 12 Точки

https://softuni.bg/faq - тук има доста полезни въпроси и отговори.

И отговорът на твоя въпрос (copy-paste на целият отговор)

Какви са правата и задълженията на стипендиантите?

Задължения: От стипендиантите се очаква да подпомагат учебния процес. По-конкретно:

  • Да имат топ резултати в изучаваните курсове и по изпитите.
  • Да се включват като асистенти в курсове, които са преминали успешно: средно 1-2 пъти седмично по 2 часа.
  • Да помагат като квестори при провеждане на изпити в СофтУни: средно 1 път месечно.
  • Да отговарят на въпроси във форума на СофтУни: средно по 1 час на ден или повече (след запознаване с правилата).
  • Да участват в комисии за оценяване на екипни проекти към курсовете в СофтУни: средно 1-2 пъти в месеца.
  • Да разполагат с достатъчно свободно време, за да участват във всички изброени дейности.

Допълнителни плюсове:

  • Възможност за развитие като лектор за провеждане на семинари, обучения извън СофтУни, подготовки за изпити и други.
  • Възможност за включване в други доброволни инициативи в СофтУни.

Предимства: ако покривате поставените формални критерии за получаване на стипендия, ще бъдете поканени да кандидатствате за такава.

При избора си на стипендианти, екипът на СофтУни дава предимство на хората, които се включват по-активно в учебния процес – активност във форума, участие като асистенти или лектори за по-ниските нива, участие като квестори на изпити, участие в комисии по оценка на екипни проекти, цялостно подпомагане на учебния процес, т.е. насърчава се инициативността.

2
plamenppp avatar plamenppp 5 Точки

Някой да има информация за стипендиите? Времето си минава, а аз още нямам отговор.

0
tandaleyo avatar tandaleyo 13 Точки

Здравей Колега,

Ако не си получил оферта на мейла - най-вероятно не си се класирал, т. к. от други колеги разбирам, че са получили своите писма.

Можеш все пак да се обадиш в университета, защото по време на изпращането на въпросните писма имаше и някакъв проблем с мейлите.

Успех!

1
plamenppp avatar plamenppp 5 Точки

Е, вече на всички одобрени за интервю за стипендия би трябвало да е позвънено :) Успех на всички!!!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.