Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

naskoni avatar naskoni 68 Точки

[Java Web Development] Servlets and Pages - Homework

Здравейте, колеги ;)

Знам, че не остава много време за домашното, но все пак да попитам относно 7 задача и по-конкретно - Current date should be connected to Boolean tag property – if set to true the date should be shown.

Header.tag изглежда така: http://pastebin.com/fADKP4zy

В браузъра изкарва това:

type Exception report

message java.lang.NoClassDefFoundError: javax/servlet/jsp/jstl/core/ConditionalTagSupport

description The server encountered an internal error that prevented it from fulfilling this request.

exception

javax.servlet.ServletException: java.lang.NoClassDefFoundError: javax/servlet/jsp/jstl/core/ConditionalTagSupport
	org.apache.jasper.servlet.JspServlet.service(JspServlet.java:349)
	javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:729)
	org.apache.tomcat.websocket.server.WsFilter.doFilter(WsFilter.java:52)

и т.н...

Къде бъркам, сеща ли се някой? :)

Тагове:
0
Java Web Development 01/02/2016 11:37:58
ipenev avatar ipenev 21 Точки

В JSP-то където ще използваш тага правиш така

<moyatprefix:page  showdate="True">

А в tag файла пишеш

<%@ attribute name="showdate"%>

<c:if test='${showdate}'>
      Date to be shown

</c:if>

Предполагам ти сетваш една променлива в True и проверяваш дали е true в tag файла.

1
naskoni avatar naskoni 68 Точки

Благодаря ти, колега :)

Иначе проблемът беше в jstl-a, който бях свалил и се оказа неподходящ. Смених го и кодът заработи. :)

0
27/01/2016 16:43:42
ipenev avatar ipenev 21 Точки

За нищо.
Аз използвах jstl-а от демо кода към лекцията.

0
p.tseperski avatar p.tseperski 21 Точки

Аз до колкото разбрах от заданието на домашното за Проблем 7 и 8 (с page tag-a), мисля, че трябва да е само 1 таг (Page.tag примерно) или греша? Или трябва да е по подобие на лекциите (header, footer, etc. ...)?

1
naskoni avatar naskoni 68 Точки

Аз се опитах да направя само Page.tag, обаче не успях да вмъкна съдържание между заглавието и версията. Затова използвах допълнителни тагове - Header и Footer. 

0
aivian avatar aivian 51 Точки

За да вмъкнеш съдържание в таг, който вече съдържа <body></body>, използвай <jsp:doBody />. Това е моето решение tag, page using tag.

2
ipenev avatar ipenev 21 Точки

В page using tag ми се струва, че изпускаш <jsp:body></jsp:body> около таблицата.
Не би трябвало да видиш таблицата.

0
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Незнам дали е тук правилното място да питам, но нали срокът за предаване на домашното беше до 28-ми (така си мисля, че пишеше). Преди малко отворих страницата на курса да го пратя и видях, че срокът е изтекъл. Обикновено като пише дата се подразбира датата включително. Въпосът ми е дали само аз съм разбрал грешно или е нещо от системата.

0
denka avatar denka 52 Точки

Подкрепям, аз също се изненадах.

1
naskoni avatar naskoni 68 Точки

Здравейте отново,

понеже Eclipse ми показваше warning в custTags.tld: "No grammar constraints (DTD or XML schema) detected."

първо пробвах с разни съвети от нета, като <!DOCTYPE xml> и т.н., накрая разбрах как просто да го игнорирам (вместо SuppressWarnings) :)

  1. Window -> Preferences
  2. Expand XML
  3. Expand XML Files
  4. Select Validation
  5. Choose “Ignore” from the “Indicate when no grammar is specified” combo
  6. OK

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.