Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
naskoni avatar naskoni 68 Точки

[Java Web Development] Servlets and Pages - Homework

Здравейте, колеги ;)

Знам, че не остава много време за домашното, но все пак да попитам относно 7 задача и по-конкретно - Current date should be connected to Boolean tag property – if set to true the date should be shown.

Header.tag изглежда така: http://pastebin.com/fADKP4zy

В браузъра изкарва това:

type Exception report

message java.lang.NoClassDefFoundError: javax/servlet/jsp/jstl/core/ConditionalTagSupport

description The server encountered an internal error that prevented it from fulfilling this request.

exception

javax.servlet.ServletException: java.lang.NoClassDefFoundError: javax/servlet/jsp/jstl/core/ConditionalTagSupport
	org.apache.jasper.servlet.JspServlet.service(JspServlet.java:349)
	javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:729)
	org.apache.tomcat.websocket.server.WsFilter.doFilter(WsFilter.java:52)

и т.н...

Къде бъркам, сеща ли се някой? :)

Тагове:
0
Java Web Development 01/02/2016 11:37:58
ipenev avatar ipenev 21 Точки

В JSP-то където ще използваш тага правиш така

<moyatprefix:page  showdate="True">

А в tag файла пишеш

<%@ attribute name="showdate"%>

<c:if test='${showdate}'>
      Date to be shown

</c:if>

Предполагам ти сетваш една променлива в True и проверяваш дали е true в tag файла.

1

Благодаря ти, колега :)

Иначе проблемът беше в jstl-a, който бях свалил и се оказа неподходящ. Смених го и кодът заработи. :)

0
27/01/2016 16:43:42

За нищо.
Аз използвах jstl-а от демо кода към лекцията.

0
p.tseperski avatar p.tseperski 21 Точки

Аз до колкото разбрах от заданието на домашното за Проблем 7 и 8 (с page tag-a), мисля, че трябва да е само 1 таг (Page.tag примерно) или греша? Или трябва да е по подобие на лекциите (header, footer, etc. ...)?

1

Аз се опитах да направя само Page.tag, обаче не успях да вмъкна съдържание между заглавието и версията. Затова използвах допълнителни тагове - Header и Footer. 

0
aivian avatar aivian 50 Точки

За да вмъкнеш съдържание в таг, който вече съдържа <body></body>, използвай <jsp:doBody />. Това е моето решение tag, page using tag.

2

В page using tag ми се струва, че изпускаш <jsp:body></jsp:body> около таблицата.
Не би трябвало да видиш таблицата.

0
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Незнам дали е тук правилното място да питам, но нали срокът за предаване на домашното беше до 28-ми (така си мисля, че пишеше). Преди малко отворих страницата на курса да го пратя и видях, че срокът е изтекъл. Обикновено като пише дата се подразбира датата включително. Въпосът ми е дали само аз съм разбрал грешно или е нещо от системата.

0
denka avatar denka 52 Точки

Подкрепям, аз също се изненадах.

1

Здравейте отново,

понеже Eclipse ми показваше warning в custTags.tld: "No grammar constraints (DTD or XML schema) detected."

първо пробвах с разни съвети от нета, като <!DOCTYPE xml> и т.н., накрая разбрах как просто да го игнорирам (вместо SuppressWarnings) :)

1. Window -> Preferences
  2. Expand XML
  3. Expand XML Files
  4. Select Validation
  5. Choose “Ignore” from the “Indicate when no grammar is specified” combo
  6. OK

0