Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
mitko132 avatar mitko132 3 Точки

Имам трудности, когато програмирам .

Здравайте. На 15 съм и от няколко месеца почвам да имам доста проблеми като програмирам (т.е. доста неясни неща). Да знам че е трудно и не мога нещата да ги разбера от първия или втория път, но понякога трябва да съм опитал поне 5 или 6 пъти и това не ми се струва нормално. Уча програмиране от година и половина не е много, но мисля че сега не би трябвало да имам чак толкова голям проблем. А да се откажа да програмирам за мен не е вариант. Моля кажете да ли това е нормално .

Благодаря.

4
Общи приказки
RoYaL avatar RoYaL SoftUni Team Trainer 6845 Точки

При мен понякога не се получават и от 30тия път :) Колкото повече учиш, толкова по-трудно става :D Т.е. все по-комплексни са проблемите, с които се сблъскваш. С две думи: нормално е.

5
ksevery avatar ksevery 35 Точки

RoYaL вече ти е отговорил, но да потвърдя и аз - дори и 10 години да си програмирал, пак ще има неща, които няма да схващаш от първия, втория или 20-тия път. Особено когато трудността се покачва. Да, доста по-лесно примерно ще научиш нов език за програмиране на фундаменталното ниво, но пък едва ли ще ти е лесно да разбереш как работи и да направиш примерно нещо с Machine Learning :)

4
radi81 avatar radi81 43 Точки

Предлагам ти отсега да се запознаеш с двете нормални състояния на редовия програмист (аз съм само любител-ентусиаст):

https://plus.google.com/photos/photo/100102610106580973580/6188385142938580514

От споделеното по-горе разбирам, че си на прав път :)))

Успехи и не се отказвай.

4
30/01/2016 23:23:14