Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

iliyan.vangelov avatar iliyan.vangelov 57 Точки

[Video] [Exam Problem] 'Рисуване' на лодка на конзолата

Ето един начин за подхождане към задачите с рисуване на конзолата с кратко обяснение за това как работи for цикълът, как да си дебъгваме и как може да ползваме if statements в случая -> *Link*
Ако имате забележки, идеи, коментари- свиркайте :)

Тагове:
5
Programming Basics
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

Колега, този път по-хубаво си конвертирал видеото и всичко се чете перфектно. Благодаря за старанието и за подробните инструкции. Имам само един въпрос. Тъй като предното видео беше със конвертора на валута (което беше домашното за Programming Basics януари 2016), а сега показваш примерна задачка от изпит, ти да не би да си записан в декемврийската група от 2015 и сега това да ти е вече подготовката за изпита? Ако все пак си в групата от януари, мисля че много от колегите биха се зарадвали ако показваш решенията на по-трудните задачки от домашните, които имаме за съответната седмица.

Това беше малко офтопик, а относно видеото - много хубаво обясняваш логиката, с която трябва да се мисли за този тип задачи и добре демонстрираш как всеки да потърси алгоритъма за рисуване на фигурките. Продължавай в същия дух, *thumbs up*

0
iliyan.vangelov avatar iliyan.vangelov 57 Точки

оп, здрасти пак :)

Бейсикса го минах със септемврийската група и сега съм ментор на част от вас, които почнахте януари.

За видеата - правя ги за групата ми и тези, които смятам, че биха били от полза за всички, ги качвам и тук... затова така препускам през материала :D Тези задачи с рисуването доста ми харесваха като се готвех за изпита и реших, че може да ви е интересно да видите някакъв подход за решаване и в същото време да се поупражните още с if-овете, дебъгъване ии малко от for цикъла (което предстои да се разглежда).

2
ihristov22 avatar ihristov22 28 Точки

Много добре поднесен материал! Бих искал да попитам с каква програма е заснето видеото?

Поздрави!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.