Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

quickben avatar quickben 966 Точки

[Useful Info] Cleane Code Factory - никога не ходете на интервю там.

Колеги днес преживях най-лошото интервю на което някога съм ходил(а не съм ходил само на интервюта за програмист), съветвам ви никога да не си губите времете дори да пращате CV там, какво остава да си отделите 2 часа от живота си за нищо. По принцип гледам да не си позволявам публично да говоря такива неща, но там просто прекалиха с отношението, щом даже съм им направил профил във bgrabotodatel правете си сметка за какво става въпрос.

Това е мнението ми относно тази смешна фирмичка, за да не се повтарям.

https://bgrabotodatel.com/company/136279

Но като се замисля няма как да очакваш кой знае какво от обява търсим .NET and JavaScript Developer, и имат 10-15 компютъра макс.

Даже мисля, да говоря със Влади да се направи специална категория във форума - фирми, където може да си споделяме мнения за фирми, да се надяваме, че повечето ще са позитивни.

Тагове:
6
Общи приказки
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

От цялата работа не разбрах как си избивал комплексите.

Иначе няма да се прави такава категория във форума.

2
quickben avatar quickben 966 Точки

Ванка то е от този тип experiencе-и къде мозъка автоматично забравя някакви работи, че иначе става травма, познавам много комплексари и съм бил на много "гадни" интервюта къде даже нямат общо с програмиране, но това е шампиона. Не знам за вас, но винаги след интервю я помня 5 въпроса които са ми били зададени я не, а сетих се нещо, тръгна да ме пита за наследяването в javascript(въпреки, че отивам за .net mvc) и му казвам, че ставаше с prototype chain-a, но не съм писал скоро нещо на js за което да ми трябва и не мога да обясня като хората за какво иде реч, а той ми каза, че нямало такова нещо не било prototype chain, което не е така, или 5-те js книги които съм чел са грешни. другото за което сега се сещам беше, че когато му казах, че кавам снимките в dropbox и държа само url-ите в базата(както ни насърчаваха да правим по екипния проект по asp.net mvc) просто се хвана за главата и каза нещо от рода на - че по-грешно нещо нямало, било по-грешно от това да ги качвам директно на сървъра, и друго се сещам - пита ме когато не знам нещо какво правя и аз казах, че чета по-умните хора от мен как са го направили, мъча се да го разбера и го имплементирам на което той каза, че това било грешно и, че един вид аз трябва да re-inventvam wheel-a всеки път, и ако не го правя то аз съм stackoverflow copy-paste програмист, на което му отговорих, че ако той го прави това, то явно прави квадратни колела повечето пъти, и това примесено с отношение тип - ти за никакъв не ставаш. Ей такива приятни неща.

Добре, че се появи накрая на интервюто, че ако не се беше появил ме бяха взели и не знам какво щях да правя с такова животно на работа.

И не съм съгласен, че не може да се направи таква категория, друг е въпроса дали трябва може би това си имал предвид като каза, че не може :)

2
01/02/2016 19:38:28
quickben avatar quickben 966 Точки

Не знам аз ли съм в грешка - наследяването в javascript нали става, чрез използването на prototype chain-a, и толкова ли е грешно да си слагам снимките в dropbox и да пазя само url-ите в базата, и толкова ли е грешно когато не знам нещо да чета най-добрите как са го направили, да го разбера и да го имплементирам?

0
01/02/2016 19:45:45
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Възможно ли е въпросният господин да се е намесил в ролята на "лошото ченге" и това да е част от интервюто! Да видят как ще реагира човек под напрежение и когато не знае на 100 процента нещо, дали може да е част от екипа или ще си намери някой колега за оправдание за нещо, което няма да знае? Не съдя, просто разсъждавам!

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Звучи като доста глупава тактика...

4
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Може да са си патили от ядосани програмисти...

0
quickben avatar quickben 966 Точки

И на мен ми мина това през главата, но като човек който е бил там съм на 99.9% сигурен, че не е така, ако греша то трябва да му се даде оскар за най-добра мъжка главна роля, а и отношението му беше такова, че няма връщане назад както се казва.

И никога не бих "натопил" колега дори и да се е "оакал", вече съм работил като JS dev(само 4 месеца) и както се е случвало аз да съм омазал нещо и някой да ми е казал на лично да си го оправя, така и се е случвало обратното. но никога не съм и няма да си помисля да оправдая моето незнание/неспособност с някой друг, просто не съм такъв човек, или към това се стремя.

Смятам скоро да заключа темата, защото смятам, че е важно на такива "фирми" да се дава гласност и хората да не се бъркат да ходят там, но в същото време нищо от това което аз съм казал не гарантира, че фирмата е "зле", просто може да съм му бил антипатичен, но това по никакъв начин не опрадвава отношението му.

0
01/02/2016 21:02:55
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Един приятел почна в тази фирма и напусна след доста късо време. Също се оплака от кретенско интервю преди това, иначе положението и "навътре" не било много цветущо, класове по няколко хиляди реда, MVC-то им е с наложен техен си framework отгоре, който не се ползва никъде другаде - съответно след години писане в/у него няма да си надградил особено откъм технологична гледна точка, да не говорим, че са трябвали няколко часа докато запалят Hello World-a :D

2
02/02/2016 09:09:14
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

И аз бих споделила една любопитна информация - като например защо тази обява стои отворена от поне година насам:

http://www.jobs.bg/f3072118

Requirements 

  • .........
  • Knowledge of MS Excel and CSV format
  • Knowledge of relational databases and SQL 

Advantages 

  • ......
  • Experience in testing Web Based applications, Functional Analysis
  • Understanding of Software Quality Assurance policies and procedures
  • IT related bachelor or master degree
  • ........
  • Basic knowledge in programming language and development platforms

а истината е, че става въпрос за съвременен метод за инквизиция :)

т.е. от този служител с дълъг списък от QA and developer skills се очаква да получава Excel файлове с лична информация за служители на клиентски компании и да брои НА РЪКА дали всички пощенски кодове са точно 8 знака дълги :)

Изрично е забранено за броенето на дължината на пощенските кодове да се използват функции на Excel, или да се напише програмка, която да ги брои - "защото това го имало, но Excel и софтуерните програми били неточни и не можело да се разчита на тях"  :)

(да, бях на интервю там, и точно това ми обясниха)

6
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Те тези дори не знаят колко са дълги месеците...

If you are interested

Please send your detailed CV quoting the reference number of the position you are interested in no later than 30/02/2016.

laugh

9
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

@a.angelov

Ох, повярвай ми - ако си изгубиш времето да говориш лично с тях - месеците ще ти се видят последния проблем! :)

 

4
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.