Loading...
sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

Оценка на решението на задача "Zero Subset *"

Здравейте, мъчих се 1 час и нещо докато реша задачата(имах и проблеми с намирането на всички комбинации). Бих искал да я споделя с вас, за да получа обратен feedback за това дали решението ми е правилно/читаво. Не съм я гледал за оптимизация, така че е възможно да има какво да се пооправя.

 

Условие на задачата: We are given 5 integer numbers. Write a program that finds all subsets of these numbers whose sum is 0. Assume that repeating the same subset several times is not a problem. 

 

Решение на задачата: Zero-Subset

Не знам дали това е проблем, но в примерите на задачата при въвеждане примерно на: 1 3 -4 -2 -1, резултатите са показани така:

1 + -1 = 0

1 + 3 + -4 = 0

3 + -2 + -1 = 0

А при мен резултатите излизат в друг ред, а именно следния:

1 + 3 + -4 = 0
1 + -1 == 0
3 + -2 + -1 = 0

Това се получава, заради логиката която съм изградил за решение на задачата. Аз мисля, че не би трябвало да е проблем, тъй като изкарва правилните резултати, просто в различна последователност.

 

Очаквам вашите коментари :)

Тагове:
0
Programming Basics 04/02/2016 20:00:39
kiso_blg avatar kiso_blg 57 Точки

Попринцип не е проблем, ако резултатите са в различен ред. Зависи дали условието на задачата го изисква.

Имам два ръпроса. Тества ли задачата с различни цифри? А ако въвеждащата поредица от цифри е по-дълга или по-къса от 5 символа?

0
sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

Какво означава "различни цифри", да разбира се. И в задачата се казва изрично 5 числа, нито по-малко нито повече!

0
kiso_blg avatar kiso_blg 57 Точки

Примерно с -5, 2, 3, 1, -1 и т.н.

0
sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

-5 2 3 1 -1
-5 + 2 + 3 + 1 + -1 = 0
-5 + 2 + 3 = 0
1 + -1 == 0

0
04/02/2016 22:24:15
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.