Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

val4o89 avatar val4o89 240 Точки

Резолюция 16:9 в Ubuntu и VirtualBox?

Въпросът ми е как мога да сетна разолюция 16:9 на тая гад? Искам да сложа 1366х768, ама не дава, няма я опцията. Гледах туторияли, форуми и не става. Най-добрия вариянт ми изглеждаше този (отдолу), но нещо не става. не знам какво е "Name of VM". Пробвах какво ли не и не става.

VBoxManage controlvm "Name of VM" setvideomodehint 1366 768 32
0
Java Advanced
smoovetd avatar smoovetd 6 Точки

Здравей, съдейки от опита ми с VirtualBox трябва да имаш инсталиран Guest Additions на виртуалната машина. Тогава общо взето виртуалната ти машина може да ползва същата резолюция като реалната.  На Centos следвах много туториали, но не успях да го напрая и накрая стигнах до извода , че е заради старата версия на VirtualBox - по спомен 3.2. Сега с Fedora и   VirtualBox 5.012 нямам проблем и след инсталиране на Guest Additions мога да задам резолюция като на реалната машина и има солиден избор. С 4.x и Кубунту , също успях да оправя резолюцията. Моя съвет е ако не си слагал Guest Additions да почнеш от там - гледам тук има статия  . За всеки случай направи снапшот преди това. Надявам се да съм полезен.

Успех.

0
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

ГестАдишън сложих веднага, след като инсталирах убунтуто. Въпреки това едва го подкарах на фул скрийн без да ми реже от екрана. Само че ми се ще да е на 16:9, защото сега разтегля всичко.

0
slavek avatar slavek 51 Точки

Колега според мен Name of VM е името на виртуалната машина която си създал в началото. Натисни настройки на VirtualBox и виж на Основни->Начални какво е името. След това се върни на терминала и просто го напиши между скобите там където пише Name of VM.

0
05/02/2016 19:40:42
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

И това опитах, казва "Е такава виртуална машина нема". :(

0
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

Благдаря Ви, като се прибера ще тествам и ще пиша. Дано да стане, вече 2 дни ме мъчи това. 

0
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

Не, дава "Comand not found".

0
06/02/2016 15:51:01
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.