Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

SvetoslavHristov avatar SvetoslavHristov 0 Точки

Homework4 EJB

Здравейте,

Problem 3

 - Withdraw per client session can’t be more than 50% of the total amount but can be done with several requests.

С няколко рикуеста може да се вземе 50% от цялата наличност ли...?

Problem 4

-  As a result return back to the Web Banking Page with the information about the last user and his current bank account amount.

Тук се иска сервлета да ни редиректне към главната страница, където въвеждаме входните данни. Как сервлета едновременно редиктва и добавя съдържание към главното JSP?

 

Тагове:
0
Java Web Development
asata avatar asata 8 Точки

Аз пък не виждам логика от 2. Input > Current bank account amount.

Юзър-а трябва да си въведе колко пари има в сметката ли....?

0
asata avatar asata 8 Точки

If client doesn’t have account only deposits are allowed that should also create new account

Моля за малко пояснение.  that should also create new account...

0
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

 

Withdraw per client session can’t be more than 50% of the total amount but can be done with several requests.

Идеята е да се имитира нещо като дневен лимит - в рамките на един servlet и няколко заявки от него могат да се изтеглят максимум 50% от тоталната сума - трябва да пази някъде колко е изтеглено до този момент.

 

As a result return back to the Web Banking Page with the information about the last user and his current bank account amount.

Сървлета, който отговаря за операциите (този който се вика на submit от формата) прави redirect, а този който си зарежда формата по принцип си достъпва данните.

 

Аз пък не виждам логика от 2. Input > Current bank account amount.

Юзър-а трябва да си въведе колко пари има в сметката ли....?

Не да си въведе, а да му бъде показано... копирал съм input по погрешка.

 

If client doesn’t have account only deposits are allowed that should also create new account

Моля за малко пояснение.  that should also create new account...

Ами може да искам да внеса пари ама да се окаже че нямам сметка в банката - внасянето на пари трябва да открие сметка т.е. да ме добави към списъка с налични потребители и техните сметки.

4
09/02/2016 10:53:10
asata avatar asata 8 Точки

Сигурно проблема е в мен, но не разбирам повечето неща от домашното.

1. "Не да си въведе, а да му бъде показано... копирал съм input по погрешка. " - нали това е субмит форма. Кога трябва да му бъде показано? След като въведе юзърнейма? А ако юзъра няма акаунт какво трябва да бъде показано?

Трябва ли да има хардкоднати акаунти в EJB-то?

0
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Всъщност идеята е да имаш един мап с акаунти или каквато структура от данни ще ти влезе в употреба, която ще имитира достъп до база от данни на сървър!

Аз ще използвам логин форма, за да може формата за банковите операции да си вземе името на клиента и от там данни за парите в акаунта!

Акаунта също ще съдържа инфо в каква валута е и формата за банкови операции ще има опции за валути, при което в зависимост от валутите ще се извършват операциите, демек превръщане от валутата, с която иска клиента да оперира в сесията, ще се обърне във валутата на акаунта и обратно!

1
09/02/2016 16:10:56
asata avatar asata 8 Точки

Благодаря за отговорите. Един малък въпрос. След като извикам EJB-то съответно мапа с акаунтите отново ми се създава и е празен. Някой има ли представа как да избегна това?

0
and1teachera avatar and1teachera 19 Точки

Срока за домашното беше до края на деня днес(14ти). Защо не мога да си кача домашното?

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Защото часовникът на сървъра на СофтУни е напред. И аз не можах да си го кача.

 

П.П. Ето, дава като час на мнението ми 0:11 часа, а то беше 0:06.

0
15/02/2016 00:12:52
and1teachera avatar and1teachera 19 Точки

да да прав си. Сега виждам и аз.. другия път

0
15/02/2016 00:14:08
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

По-добре не чакайте последната минута, за да качите домашно! Винаги качвайте някаква работеща версия, после като подобрявате кода и го допълвате си качвайте и последната версия!

1
supersane avatar supersane 234 Точки

Здравейте, започнах да гледам курса по Java Web Development и си правя домашни. На тази домашна се оптивам да реализирам проблем 3. Само да вметна, че малко импровизирам и някой неща може да не отговарят точно на условието. Имам следния проблем обаче. Написах си ejb-то и сървлета, който ще го извиква, всеки път обаче при викането на ejb ми гърми с null pointer exception на реда в който викам ejb метода, заедно с параметрите. Реших да ползвам мап за акаунтите. Мапа го създавам в сървлета и после го подавам в метода към ejb то и мисля, че от там гърми приложението, но не съм сигурен. Още ми е доста разхвърляно всичко и се оптивам да свикна, но сега наистина забих. Моля за помощ ако някой може да прегледа написаното приложение от мен или дори да го пусне на сървър и да го тества и след това да ме насочи към проблема ми. Това е архив с всички файлове. Благодаря предварително!

0
01/04/2016 03:03:52
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

нямам възможност да ти погледна кода, но няколко неща за които да гледаш:

1) Имаш ли анотации на EJB-тата?

2) Имаш ли инициализация на променливите, които ползваш?

3) Инициализираш ли колекциите преди да ги пълниш?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.