Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

elchi89 avatar elchi89 0 Точки

Homework Complex-Conditions

Здравейте темата е Complex-Conditions от месец януари от задача Cinema. Помагайте нз къде бъркам с кода за мен си е перфектен, но Judge system ми дава 0 точки и изхода на конзолата същото ми казва. Помогнете ми каде бъркам. 

 

 var name = Console.ReadLine().ToLower();
            var r = double.Parse(Console.ReadLine());
            var c = double.Parse(Console.ReadLine());
            var result = c * r;
            if (name == "Premiere")
            {
                
                Console.WriteLine("{0:f2} leva", result *12.00); 
            }
            else if (name == "Normal")
            {
                Console.WriteLine("{0:f2}", result * 7.50);
            }
            else if (name == "Discount")
            {
                Console.WriteLine("{0:f2}", result * 5.00);
            }

Тагове:
0
Programming Basics
raging avatar raging 92 Точки

на първия ред му казваш - направи всичко с малки букви, после търсиш стринг които да започва с голяма буква :)

0
elchi89 avatar elchi89 0 Точки

Много Благодаря!!!

 

0
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

Здравей, просто не си обърнал внимание че след като на първия ред си казал, че всички букви ще ти ги изкарва малки, след това при If-овете проверяваш дали започват с главни, и съответно програмата не намира нито едно условие, което да трябва да изпълни.

0
elchi89 avatar elchi89 0 Точки

Да изобщо не съм обърнал внимание на тази важна подробност. 

Но сега съм на следващата задача мисля как да я направя Volleyball за сега нищо не ми идва на идея.

0
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

На първо време си разпиши внимателно в задачата какво се иска, то това всъщност е по-трудното в случая, и накрая вече излизат само разни сметки.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.