Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

martyz avatar martyz 7 Точки

regex въпрос

Здравейте. Въпросът ми е:

стринга е:

75           152            56                Hz      70.6934    V1     84.9438

искам да взема само числото след Hz без да правя групи. Преди него има едно или повече whitespaces.

Добавям. Без trim, distinct и други такива. Само и единствено първия стринг след празните полета. Може и да не се валидира че е точно число.

Тагове:
0
C# Advanced 10/02/2016 13:33:18
moholovka avatar moholovka 169 Точки

Не знам защо без групи, но евентуално ако търсиш с това "(?<=Hz)\s+[\d.]+", но после трябва да тримнеш! Това при положение че не трябва да валидираш числото, ако очакваш невалидни стойности трябва да се прецизира още. Успех!

0
10/02/2016 13:29:33
martyz avatar martyz 7 Точки

Благодаря. Внасям пояснения по въпроса защото не го бях задал коректно.

0
byclops avatar byclops 126 Точки

Може да пробваш с този:

Regex matcher = new Regex(@"(?<=Hz\s+)[\d.]+");

Онлайн тестерите (regex101.com ) не го приемат, но в C# работи.

Все пак има look-behind група, но съвсем без групи не виждам как може да стане.

0
10/02/2016 15:01:01
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.