Loading...
justBeOk avatar justBeOk 194 Точки

При такива задачи една често срещана грешка, е неправилното използване на типове данни. Когато работиш с пари използвай винаги типа decimal (конкретно за C# езика). Т.е. променливата dExpenses трябва да е от тип decimal, променливата price - също. Също така когато правиш проверката в последния if, според мен би трябвало да е moneymade/days >= dExpenses. Ако не се оправи проблема кажи, ще я погледна по-обстойно.

Поздрави :)

0
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

това с days наистина груба грешка от мен , но точките са качиха на 62 явно още има нещо недостатъчно вярно

0
justBeOk avatar justBeOk 194 Точки

Оправи и типа на moneymade на decimal и качи пак кода в github за да го видя

0
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Единият ти вариант е  да си свалиш от отгоре в ляво мисля, че беше (Problem solution and tests) и там има всичките тестове.Пусни ги и виж защо се разминават.Другият вариант е да изчакаш някой за съвет.Аз съм много начинаещ затова не мога да помогна

0
10/02/2016 15:16:05
heilin90 avatar heilin90 69 Точки

Някой може ли да ми каже, къде ми е грешката... В джъдж ми дава 62 точки и нищо по-конкретно. http://pastebin.com/LzGkdnkE

1
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Първият тест ти го минах, грешката е  for (int j = 0; j < hours; j++) ->  for (int j = 0; j <= hours; j++) ,трябва да  е  "<="

0
11/07/2016 08:54:55
heilin90 avatar heilin90 69 Точки

Благодаря! :) А за другите два теста някаква идея? Гледах авторското решение, но не разбирам какво ми дава това - if (path[i % path.Length]

0
Ivailo_Kodov avatar Ivailo_Kodov 97 Точки

По-спомен мисля,че това е,когато пътя е по-малък от часовете, които са ти дали.. за да се занули и да почне отначало :) 

Твойта проверка е малко странн с двата вложени фор цикли.. Аз за такива случаи..като не съм се сетил за %-делене използвам отделен индекс,който като достигне дължината на пътя.. го сетвам пак на 0 и така :) или в случая :

for (int i = 0; i < hours; i++)
            {               
                if (index >= path.Length-1)
                {
                    index = -1;
                }
                index++;
                fullWorkDay[i] = path[index];
            }

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.