Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

agogo avatar agogo 12 Точки

Лекция 5 : Buildroot Проблем

Здравейте!

Имам проблем с влизане в Linux създаден чрез Buildroot и стартиран с qemu. Следвам стъпките посочени в лекцията, всичко се компилира, според мен, нормално. Стартирам с :

# qemu-system-arm -M versatilepb -kernel zImage-drive file=rootfs.ext2,if=scsi 
-append "root=/dev/sda console=ttyAMA0,115200" -serial stdio -nographic 
-net nic -net tap,ifname=tap0,script=no,downscript=no

Пробвах и без tap0. Стигам до Buildroot login:

и получавам следният резултат:

http://tjelev.free.bg/work/Debian1.png

Къде според вас е решението на въпросния проблем?

Благодаря, предварително!

Тагове:
0
Linux Курсове 11/02/2016 10:02:41
agogo avatar agogo 12 Точки

Здравейте!

Успях да стартирам компилираните файлове и всичко работи - засега :)

Инсталирах OpenBSD на VirtualBox и стартирах Linux ядрото zImage и файловате система rootfs.ext2, които компилирах на Debian виртуална машина, чрез QEMU!

Явно има допълнителни настройки за Debian, които не знам или нещо се объркало при инсталация на QEMU.

Но няма значение, нали имам работещо НЕЩО :)

0
12/02/2016 12:54:31
agogo avatar agogo 12 Точки

Вече работи и под Debian!
Вместо -М versatilepb използвам -machine versatilepb, a опцията -serial изключвам напълно!

Така работи при мен и под Debian!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.