Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vdimitrov13 avatar vdimitrov13 1 Точки

Междувалутен конвертор

Това е задача номер 14* от Simple Calculations. При качването на следният код в judge: http://pastebin.com/e0bJxP09, ми дава 100/100 точки, но когато го пусна през конзолата не се извършва никакво изчисление и output-а е същия като input-а. Каква може да е причината?  

Тагове:
0
Programming Basics
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Най-добре е ако можеш да пуснеш дебъгера и да видиш какво се случва. Слагаш breakpoint в началото на програта 

после F5 или Fn+F5 ако имаш функционални бутони и така влизаш в режим debug.

От тук насетне постъпково с F10 или Fn+F10(ако имаш функц.бутони) и така стъпка по стъпка

следиш какво се случва с променливите и стойността. Това е много много полезно. 

Не вреди да се пробваш :)  А и освен всичко друго умението да се работи с debuggera е ценно и не е лошо да се развива.

Опитай тези неща, които ти написах и може да откриеш къде какво се случва и защот така се получава :) Успех

2
pebodi avatar pebodi 29 Точки

А направил ли си проекта, в който е тази програма да е First Startup Project? Аз ти тествам програмата, различни данни дава, не съм я проверявал дали вярно смята :)

0
14/02/2016 16:08:29
vdimitrov13 avatar vdimitrov13 1 Точки

Копирах кода във нов проект, тъй като отказваше да почне debuggera (grayed out) и voila - програмата си изчисляваше всичко точно. Съответно и debuggera вече работеше, но нищо не намери естествено. Благодаря за помощта, възможно е да съм барнал някаква настройка или нещо което не е трябвало, защото кода все пак е верен. We will never know :D

1
14/02/2016 16:11:22
sophis avatar sophis 4 Точки

Здравейте,

След като цял ден си блъскам главата с тази задача, най-после реших да се обърна към форума и попаднах тук. Отворих кода на vdimitrov13 и ми направи впечатление, че никъде не е декларирана стойност за BGN. Копирах кода и се уверих, че наистина работи безупречно, дори когато напиша BGN като валута. След това, обаче останових, че дори когато написха ghgjhsf конзолата ми приема стойността като 1, или все едно съм вкарала пак BGN. Та моят въпрос е, защо възприема всяка друга стойност от тези в condition-а като 1? Защо не като 0? Или защо не връща грешка, например "invalid input". Прощавайте за въпроса, ако е прекалено досаден за вас, но ми се струва, че е важно да разбера дали това си е така по подразбиране.

Благодаря!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.