Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

iliyan.vangelov avatar iliyan.vangelov 57 Точки

Точки от проверка на домашни към крайната оценка?

Цитирано от FAQ "... За да получиш точки към крайната ти оценка за курса обаче, трябва да си проверил поне 3 домашни за всяка тема с домашно, като оценката ти е маркирана като „коректна“ и „полезна“ от оценявания студент."

Правилно ли разбирам, че ако например за курса имаме 10 домашни и сме проверили точно по 3 за всяка тема (общо 30 проверки) и на една от тях не сме получили оценки "Полезен" и "Коректен" за проверката, то автоматично не получаваме никакви точки по този критерий? И съответно другия вариант, ако е трябвало да оценим 30 домашни, но сме оценили само 15-20 ... пак никакви точки от проверките?

Не че са толкова важни тези точки, просто се опитвам да разпределям времето си ефективно понеже като си с ограничено такова и изглежда, че така или иначе няма да хванеш точките, то по- добре да се концентрирам върху други по- полезни занимания.

0
Въпроси за SoftUni
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

Грешно ти е мисленето. Кое е по-полезното нещо, от това да си напишеш домашното? Ако всичко ти е наред с домашните, правилно написани, работещи и добре форматирани и ако оценяваш коректно не би трябвало да се притесняваш от нищо. Лично на мен домашните ми вдигнаха прлично оценката,

0
iliyan.vangelov avatar iliyan.vangelov 57 Точки

Мерси за отговора, но не съм сигурен, че си разбрал въпроса ми. Тук не става дума за писането на домашни, а за проверката им, бройката проверки и как работи системата в този конкретен аспект. Нали точките от домашните се състоят от два независими един от друг критерии с еднаква тежест- предадени от теб домашни и проверени от теб чужди такива. Разглеждам само втория случай с проверяването. Интересува ме просто, ако е трябвало да провериш 3х10 домашни, пък си проверил 2х10, дали ще получиш някакви точки за тези 2х10, или си оставаш само с личните ползи от четенето на чужд код. Точките от предаване на домашни са си отделно от тези.

0
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

Да, явно не съм го разбрал. До колкото и аз съм се интересувал трябва да оцениш минимум 3 домашни, за да получиш точките за оценяването, а как точно се сформират самите точки - отговор не съм намерил. Най-вероятно е по точка на оценено домашно. Бих те посъветвал да оценяваш, просто защото няма достатъчно хора, които оценяват. Случвало ми се е на едно от домашните да не ме оцени никой. На повечето имах по максимум две оценки, което означава, че по-малко от 2/3 оценяват домашни и се занимават. Заслужава си, виждаш по-добри решения, виждаш си грешките.... също така виждаш как не се прави :)

3
19/02/2016 13:27:34
iliyan.vangelov avatar iliyan.vangelov 57 Точки

Прав си за тези неща. Но пък и знаеш, че едно 80-90% от коментарите от съответните проверки са до 20 символа... "Добро домашно" "Браво" "Супер домашно! Успех"  и т.н. Еее? От как ти помага този коментар?

А като не се кефиш на такъв тип проверки и се опитваш наистина да си свършиш работата с проверяването, както трябва (да вникнеш хубаво в кода, да добавиш предложения, коментари... колкото и добре да е направено домашното винаги има какво да се коментира по него), то задачата вече си става в пъти по- трудоемка, отколкото само отгоре, отгоре да видиш правилен аутпут ли вади програмата и работи ли както трябва.

Да не говорим, че доста ги пляскат тези коментари и оценки, без дори да са погледнали кода (пример: пращал съм домашни, на които знам, че поне една от точките не е довършена и получавам супер якия фийдбек как всичко е изрядно :D )

0
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

Мисля, че дори да не оцениш всички домашни пак получаваш някакви точки. Аз съм пропуснала оценката на домашни от една тема, 3 домашни по-малко съм оценила значи и пак имах допълнителни точки.
 

Друг е въпросът дали колегата, на когото оценяваш няма да се издразни или просто така напук да ти цъкне че коментарът ти е некоректен и не е полезен :)

1
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

Не вярвам, че някой ще ти цъкне некоректен, ако той всъщност е коректен, а и до колкото знам, ако коментарът е некоректен се преглежда от човек от СофтУни, за да се докаже, че наистина е така.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.