Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Anjela_Aleksandrova avatar Anjela_Aleksandrova 71 Точки

Debug-ване?

Здравейте , ще може ли някой да обясни, как се debug-ва (с Visual Studio 2015), за да мога да проверявам по-лесно стъпките една по една във всеки код? :)

Тагове:
0
Programming Basics
Nickski91 avatar Nickski91 3 Точки

Здравей ,

има 2 начина (поне аз за толкова знам) да поставиш break point във Visual Studio:

1. Отиваш на реда от който искаш да започнеш да debug-ваш, след което натискаш F9. 

2. Кликаш с мишката в полето от ляво на съответния ред от който искаш да започнеш да debug-ваш.

И в двата случая трябва да ти се появи червена точка в полето от ляво срещу съответния ред. Махането на break point-а става по същия начин. След което като стартираш прилжението Visual Studio-то ще те прехвърли обратно към кода (без да прекратява изпълнението на програмата) когато стигне до изпълнението на съответния маркиран ред.

След това като натиснеш F11 програмата изпълява следващата стъпка (следващ ред или влизане в определен метод). F12 те връща на предишната стъпка.

Надявам се да съм бил полезен.

Ако имаш въпроси питай :)

Поздрави и успех.

1
Anjela_Aleksandrova avatar Anjela_Aleksandrova 71 Точки

Да, що-годе го разбрах.Благодаря и успех, и на теб! :)

0
pebodi avatar pebodi 29 Точки

В реда, в който искаш да спре програмата щракваш в лявата вертикална лента, да се получи червена точка. След това - F5, когато спре - продължаваш с F10 -  по стъпково. При някои лаптопи, Fn+F10, това може да се промени в биос за някои модели, да кажеш да се изпълнява директно F10,  а не Fn+F10.

В долната лента върху променлива , която е била селектирана, може да се сложи чрез Add Watch - да наблюдаваш, как се променя стойността при всяка промяна ...

Повторен клик в червената точка - премахва точката на прекъсване.

 

2
19/02/2016 19:51:01
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.