Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

iliyan.vangelov avatar iliyan.vangelov 57 Точки

Regex странно поведение? [solved]

Здравейте, колеги! След доста бъхтене накрая намерих къде е проблемът, но така и не разбирам защо. Ако някой може да ме просветли какво се случва, ще съм много благодарен... В това 30-секундно видео  е магията, която не си обяснявам. Когато стрингът е хард коднат - всичко работи, както се очаква. Като е през Console.ReadLine(), обаче... о.О ?!?

Тагове:
0
C# Advanced 22/02/2016 14:56:23
Kiril98 avatar Kiril98 66 Точки

Мисля, че е защото четеш само една линия от инпута пробвай да го пъхнеш в един стрингбилдър и пусни пак.

0
LoKSET avatar LoKSET 160 Точки

Пробвай да сложиш като трети параметър на Matches метода RegexOptions.Singleline. Би трябвало да сработи.

0
iliyan.vangelov avatar iliyan.vangelov 57 Точки

Опитвах и така, но не става. Преди да пусна видеото не бях доогледал, че стрингът всъщност не се запазва цял и оттам идва проблемът, но пак голям трол става... в задачата е казано, че ще получиш input-a като single string и на пръв поглед така изглежда. като го пейст-на в notepad, без да прехвърля редовете, си го изкарва целия на един ред, но незнайно защо, като го подам през конзолата го разсича тук и запазва само каквото има дотам. Това е 2-рия инпут на 8-ма задача от домашното за regex.

 

Edit: Много съм прост! :D То от конзолата направо си сече стрингът там, къде е проблемът. Да не би да има някакво ограничение за дължина на подаден ред през конзолата и, затова да не може да се въведе целият ред

 

Edit 2: Да, това се оказа проблемът. Вкарах тези 2 реда най- отгоре и вече си бачка.
            Stream inStream = Console.OpenStandardInput(bufSize);
            Console.SetIn(new StreamReader(inStream, Console.InputEncoding, false, bufSize));

Мерси за отговорите и сори, че ви занимавах с тъпотии:)

0
22/02/2016 14:54:56
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

С уин 10 ли си? Там има такъв проблем с конзолата. Потърси го в настройките на конзолата - да я върнеш в класически режим или нещо такова.

0
iliyan.vangelov avatar iliyan.vangelov 57 Точки

Не, със 7-ца съм. Ще ги потърся все пак, да видя какво е положението.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.