Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

p.tseperski avatar p.tseperski 21 Точки

[Java Web Development] Час и съдържание за тестът на 24.03.2016

Здравейте,

С оглед по-добро планиране като цяло (отпуски и др.), бих искал да попитам от колко до колко часа ще се провежда теста? Да знаем кога да си пускаме отпуски, кога да пътуваме и т.н. Това за отпуските.

Относно съдържанието на теста - малко по-голяма яснота може ли да ни се даде какво горе-долу би могло да представлява - отворен тест, затворен тест, примерни въпроси и пр.

Знам че има още около месец време, но едва ли има човек, който да не го интересува така че, когато е готова информацията бихте ли споделили? :) Мерси за което!

Тагове:
0
Java Web Development
ipenev avatar ipenev 21 Точки

От Ботевград или Правец, ако има някой ще съм с кола, мога да го взема за датата.

0
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

тестът ще е в следния формат:

- Начален час - 19:00

- Общо време за решаване - 90 минути

- Общ брой въпроси - 45

- Тип въпроси - затворени въпроси с избор на верен отговор

- Обхват - целият изучаван материал (проекта е базиран на Spring но въпросите за теста ще включват материала от предходните лекции)

 

Препоръчвам ви да си отделите 2 часа за теста и да сте в залата най-късно 10 минути преди началото.

3
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Деян, на лист хартия ли ще бъде тестът или онлайн?

Трябва ли да си носим лаптопи за изпита?

Ясно ли е в коя зала ще е теста, че още не съм платил сумата и нямам тази информация?

Колко процента верни отговори трябва да имаме, за да се вземе изпита и се получи сертификата?

Благодаря предварително!

0
29/02/2016 11:13:53
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

1) Тестът ще бъде онлайн

2) Силно препоръчително е - много са малко наличните компютри в залата, а и ще ви е по-удобно на собствена машина.

3) Залата би трябвало да е същата, в която се провеждат лекциите - Inspiration Lab (доколкото й помня името)

4) Обръщането на точки (% верни отговори) към оценка е в частта на SoftUni и до колкото разбирам нямат практика предварително да обявяват схемата за конвертиране.

0
p.tseperski avatar p.tseperski 21 Точки

Дидо, щом ще е онлайн теста, таблет ще свърши ли работа, защото нямам лаптоп?

0
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Имам следните въпроси понеже за първи път ще се явявам на изпит:

Ще си нося лаптоп но батерията ми кара точно 3 мин.

Има ли достатъчно контакти за всички, където можем да си включим лаптопите?
Има ли безжичен интернет или е с кабел и може ли да по ползваме свободно?


Ако има някой от Пловдив може да се комбинираме с идването до София.

 

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

И на трите ти въпроса отговорът е - ДА. Има контакти и лан кабел на всяко място, има и WiFi.

1
toshko93 avatar toshko93 10 Точки

Някой може ли да ми препоръча някакви видео уроци? Чух 2-3 момчета да си говорят, че гледали туториали, та въпроса е предимно към тях (ако случайно четат форума). Понеже отворените курсове не са добре организирани. 3 дни тъпчех на първите 2 лекции. Всяка лекция има поне половин час който е излишен- когато има нещо за което преподавателя не знае започва да се рови в някакви неща прекалено бързо променя, копира прекалено много (не че е лошо но когато си он-лайн не можеш да видиш нито от къде копира нито къде го копира). 3 пъти връщах първата лекция докато разбера че Servlet-ите и JSP-тата са нещо като Views или Templates от MVC модела.

Или може би в следващите лекции е обяснено по добре?

5
05/03/2016 17:16:25
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

първо благодаря за feedback-а. Определено се стремя да подобря презентациите така, че да бъдат по-полезни, но в крайна сметка това зависи и от вас - без feedback няма как да знам кое точно е проблем.

Конкретни видеа не мога да ти препоръчам - аз предпочитам старомодния подход - чета :)

Servlet-а и JSP не е коректно да се кажат че са "нещо като Views или Templates от MVC модела". За човек, който използва MVC модел може би е по-лесно да си обясни какво са, но от една страна MVC се взема по-късно в курса, а от друга Servlet-a (JSP казахме че се компилира до Servlet) е код изпълняваш се на сървър и връщащ отговор в следствие на HTTP заявка. Това, че отговора обичайно е под формата на HTML не прави servlet-а просто view от MVC модела. В частния случай на Spring MVC използваме JSP точно като view-та, но това не е единственото им предназначение.

1
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Изпита е променен за 10.04.2016 (неделя), това окончателно ли е , никой не го е споменал никъде. От колко часа, залата същата ли е?

0
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

защо реши, че е променена датата на изпита?

Тестът е на 24.03

Защитата на проектите е на 10.04 (може да бъде online)

0
milkopg avatar milkopg 47 Точки

https://softuni.bg/users/payments/pay/307

тука пише друго!

 

Преди 1 седмица пишеше 24.03

0
milkopg avatar milkopg 47 Точки

И въобще ще дадете ли пълно инфо за целия изпит. За хората онлайн въобще не е ясно как се процедира

Разбрах, че ще е отначало ще е тест, сега разбирам, че ще има и защита на проект. Как се определя оценката?

Домашни взимат ли се в предвид?

Как се сумира общата оценка и въобще как се оценява?

Поради тези неясноти още се колебая дали да се явявам и да плащам таксата!

-1
11/03/2016 15:41:47
Desso avatar Desso 146 Точки

Виждам, че има някаква промяна: системата ми предлага 2 дати за изпит и за защита. Можем да си избираме само една от двете (група 1 или група 2 - която пожелаем?) или можем да се явим и на двете дати? Можем ли да сме група 2 за теста и група 1 за защитата или някаква друга комбинация? Инфото не е актуализирано тук: https://softuni.bg/trainings/1284/java-web-development-january-2016

0
naskoni avatar naskoni 68 Точки

Здравей, 

виж тук: https://softuni.bg/forum/answers/details/24806#answer-24806

Според мен не е възможно да се явиш на и на двете дати за теста или защитата. А като гледам часовете на 3 април, предполагам, че може първо да направиш теста и след това защитата в същия ден.

1
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

ще допълня малко информация, за която naskoni не е сигурен:

1) Датата 3-ти Април е извънредна и е за хора, които по уважителна причина не могат да присъстват на 24.03 или 10.04. Няма да проверяваме причините, но разчитам, че ще бъдете коректни.

2) На 3-ти Април ще има и тест и защита, които ще протекът последователно.

2) Не може да се явите и на двете възможни дати за тест/защита.

1
toshko93 avatar toshko93 10 Точки

А ще има ли значение откъм оценяването на коя дата сме се явили?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.