Loading...
asata avatar asata 8 Точки

Java Web Development Spring services

Здравейте, искам да попитам как да свържа 2 сървиса? Пример:

В първия имам лист от акаунти. Във втория искам да взема този лист и да го обработвам, променям и прочие. Пробвах с @Autowired, но не работи. Възможно ли е да направя това, или логиката ми е грешна?

Тагове:
0
Open Courses
denka avatar denka 52 Точки

Здравей,

Можеш да направиш @Autowired на един сървис(и не само сървис) в друг. Можеш да погледнеш в официалната документация: http://docs.spring.io/spring/docs/current/spring-framework-reference/htmlsingle/#beans (Automatically detecting classes and registering bean definitions). Ако не ти работи @Autowired аноцатията, това означава, че нещо в конфигурацията на спринга не е наред. Ако не си пипал по xml-ите и не си правил допълнителни конфигурации потърси за "<context:component-scan base-package="..."/>" и виж дали сървиса, който не ти намира Autowired се намира наистина в пакета, който е записан тук.

Хубаво е, като задаваш такива въпроси да качиш и код някъде(примерно github) и да дадеш линк или да дадеш псевдокод тук. Иначе малко се получава налучкване и не е ясно дали сме ти нацелили проблема.

2
asata avatar asata 8 Точки

Благодаря за отговора, ще постна какъв е проблема като го отркиря

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.