Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Въпрос относно оценяването за курса по Linux Programming януари 2016!

Възможно ли е да получим фиидбек относно задачите - къде сме се справили ок и най-вече къде не сме! Защото е кофти човек да види някакви цифри и да расъждава на посоки върху тях! Дори като играем спорт тото - спортния тотализатор, са ясни условията и правилата за оценяване, по-точно правилата на играта. Условията за курса бяха казани както и в лекциите така и по време на изпита, а именно - точките от  теста + 10 точки за всяка задача(5 на брой) + бонуси от домашни и оценяването им. Също така по време на изпита беше казано че точките необходимаи за оценка 5(осигуряваща сертификат) са 75. А в момента виждам един резултат от изпита който просто ми казва - Fail!!! Не мога да разбера условието ли не съм разбрал, грешно ли съм решил задачите и т.н. В моя случай виждам че имам 25 точки от теста което е ОК - тук всичко е ясно, "Точки други:20.83" явно това е за домашните. Останалата част от изпита (5 задачи по 10 точки) е 20 точки, при положение, че съм предал 4 работещи задачи, от които 2 в джъджа (2 Х 100 от 100) и останалите 2 покриват, според мен. условието. Как да разбера, толкова ли съм объркал останалите 2 задачи (тези които не са в джъджа) за да имам 0 точки от тях, или тотално съм се заблудил с правилата относно оценяването на курса.

Просто поредния горчив опит ще ме накара, да се съобразявам с условията на оценяването за определен курс, и ако са пределно ясни тогава да се запиша!

Благодаря за вниманието!

6
Linux Курсове
ipenev avatar ipenev 21 Точки

При мен е :

Точки общо: 67.20 Точки изпит: 45.00 Точки други: 22.20
Оценка Много добър (4.81)
В ляво има
Linux Programming - тест - 21 февруари 2016: 25
Linux Programming - изпит - 21 февруари 2016: 20

Точки други е вероятно от задачите, от домашните не мисля че играят голям фактор.

Задачата с нишките и семафор не ми е решена изцяло, даже бих казал 30%

Тези оценки няма да ти донесат нищо, важното е какво е останало в главата. :)

1
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Прав си за знанията. И съм доволен от наученото в курса, но наистина е добре да се оповестява официално, още в началото на курса метода/принципа на оценяване и да се оставя фийдбек за проверяваните ръчно задачи! Така с тези цифрички човек може само да седи и да се пули кое какво е и къде е сбъркал!

1
dborisov avatar dborisov 1 Точки

Здравейте, 

За мен също е неясно оценяването. Имам 38 точки на изпита от 80. На теорията имам 28 точки. Това означава, че съм получил 10 точки от задачи. Аз също съм решил 4 задачи, на двете задачи в джъджа имам 100 от 100 точки, т.е. само за двете задачи в джъджа би следвало да имам 20 точки, а не общо 10. Наистина би било добре да получим обратна връзка с това какво сме объркали и защо за останалите решени задачи имаме нула точки. Естествено, че най-важно е какво сме научили, но смятам, че е редно всеки да бъде оценен коректно и ясно за него.

Поздрави, 

Димитър

1
MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

Според спредшийта имаш 10 точки на първа задача от изпита. Всички останалите са ти нули.

0
MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

Имаш 25 точки на теста, на 1 и 2 задача по 10, на 3 и 4 имаш 0, за 5та, не мога да видя какъв ти е резултата, от домашни имаш 4.29 точки за самите дошани и 3.35 на оценка от другите и 3.2 точки от активност във форума и 10 точки от бонуси. 

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Здравей,

3 задача не съм я решавал. 4-та мисля че ми е напълно коректна, тествах я при мен и модула се зареждаше и също така при при изпълнение на командата се визуализираше подадения стринг. 5-та също мисля, че ми е напълно коректна.

Може ли фийдбек защо имам 0 за 4-та и какъв всъщност ми е резултата за 5-та. 

Благодаря предварително!

П.С. Не мога да си обясня как може да съм объркал толкова 4 и 5 задача за да имам 0 точки от тях. Ако бяха примерно за всяка от тях  имах по 8,7,6 или 5 точки можех да приема че не съм направил нещо но и двете да са по 0 - един вид не съм изпратил нищо, така ли е?

0
14/03/2016 11:00:12
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Ще имам ли feedback за решенията ми на задачите? В смисъл, поне дали разсъждавам правилно - супер съм се изложил на 4 и 5-та или съм пропуснал нешо в условията на курса?

 

Благодаря предварително за отделеното време! 

0
MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

Писах ти мейл, след като ти прегледах работата.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.