Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Kamenov avatar Kamenov 18 Точки

Lambda expressions in Java

Здравейте,

Опитвам се да симулирам за домашното spring security нещо като база данни и имам следния метод.

public User getUser(User user) {
        User currUser = this.users.stream().filter(u -> u.getUsername() == user.getUsername()).findFirst().get();

        return currUser;

}

Искам да използвам lambda expression но нещо още при стартиране на servera ми хвърля някакъв exception.

Правилно ли използвам lambda-ta ?

Гърми ми само когато махна метода, така че съм сигурен, че гърми заради този метод.

Благодаря предварително.

Тагове:
-2
Java Web Development
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Не разбирам как след като гърми само като махнеш метода си сигурен, че гърми заради този метод.

А каква ти е точно грешката? Обикновено по нея човек лесно се сеща какъв е проблема. Пробва ли да дебъгваш?  Синтаксиса ми изглежда правилен. Смени ли версията на Java от 1.6 на 1.8? Мисля, че lambda се поддържа от 1.7 нагоре и това евентуално може да ти е проблем.

 

0
29/02/2016 19:47:43
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Не разбирам как може да зададеш въпрос в който пише "гърми ми с някакъв exception". Представи си, че аз ти опиша така проблем. Ще ме разбереш ли?

Проблемите може да са много. От кофти конфигурация на сървъра до несъществуващ потребител. Файндфърст връща опшънъл. Ако го няма потребителят гет ще хвърли изключение. Проверява се с изпрезънт. 

Сравняваш стрингове с равенство. Ако референцията им е различна няма да намери юзъра и ще стане това по-горе.

P.S.: от телефон съм, няма как да то тествам, но това са ми впечатленията.

2
Kamenov avatar Kamenov 18 Точки

Метода не го използвам никъде в кода все още, просто го имплементирам и като стартирам servera ми

излиза съответния exception:

-2
01/03/2016 19:35:36
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Хайде този чаршаф го сложи някъде другаде (pastebin например) и сложи линк тук. 

0
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей, 

оставяйки на страна "чаршафът" (чието място не е тук, както беше отбелязано), качи някъде и покажи и целия клас WebBankDatabase.class. Според лога там възниква грешката

0
Kamenov avatar Kamenov 18 Точки

WebBankDatabase class: http://pastebin.com/5u3q9Gba

ERROR: http://pastebin.com/aXkn0wWg

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.