Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Dimitar49 avatar Dimitar49 -1 Точки

въпрос за конзолата

Започвам от 0.Гледам лекцийте и търся и друг материал, но основното не знам как да отворя конзолата.С  Ctrl  и F5 нищо не се отваря.Дали  се прави предварително или се сваля ,пълна тъмнина за мен.В лекцийте директно пишат на конзолата.

0
Programming Basics
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Имаш ли инсталирано Visual Studio?

Създал ли си проект?

Проектът тип Console Application ли е?

Имаш ли някаква антивирусна от рода на Avast или нещо друго от този род безсмислици? Те не се харесват много-много с Visual Studio. Ако държиш на антивирусна, свали си MSE, безплатна е и не се бие с продуктите на Майкрософт.

 

0
Chronixius avatar Chronixius 12 Точки

Имаш ли някакъв код, който се опитваш да execute-неш?

Ако се опиташ да пуснеш празен файл, вероятно visual studio ще ти даде грешка, че няма какво да изпълнява (няма main метода).
 

0
krokicha avatar krokicha 76 Точки

Аз имах подобен проблем. Ако на лаптопа ти има клавиш "Fn" (той при мен е между контрола-Ctrl и Windows клавиша) трябва да използваш и него, зщото по подразбиране функционалните клавиши (F1, F2, ... , F12) имат другите стойности записани на тях (при мен долу вдясно на всеки клавиш) т.е. при използването на всеки функционален клавиш трябва едновременно да натискаш и клавиша "Fn". За "Ctrl + F5" ще стане "Ctrl + Fn + F5". Ако това е проблема разбира се :).

0
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Конзолата се извиква от Start Menu на Windows след това <All Programs> след това <Acsessories>, след което <Command Prompt>

Ако въпросът ти е как да напишеш програма на C# и да я стартираш в конзолата, ето реда:

1. Инсталираш Visual Studio Community 2015 от тук.

2. Стартираш го

3. Създаваш си New Project от менюто File - като избираш (Templates) да бъде Console Applications

4. После пишеш програмката

5. Стартираш я с Ctrl+F5 или от менюто Debug и след това Start Without Debugging и конзолата се отваря сама

Ако нямаш възможност за инсталация на VisialStudio, използвай да пишеш тук: https://dotnetfiddle.net/

Долният прозорец в средата, симулира конзолата.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.